Ostali u igri za doigravanje

VIDEO Netsi slavili nakon tri produžetka, 17 koševa Bogdanovića

Brooklyn Netsi su ostali u igri za NBA doigravanje nakon što su u dramatičnoj utakmici s tri produžetka pobijedili Milwaukee Buckse s 129-127. U pobjedu je hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ugradio 17 koševa (šut 7-15, trice 2-6), 5 asista i tri skoka za 49 minuta igre.

Netsi i Bucksi su po drugi puta ove sezone igrali trostruki produžetak, oba puta na parketu Brooklyna, a prvi susret u studenome dobili su gosti. Ovog puta su Netsi pobjedom prekinuli niz od četiri domaća poraza zahvaljujući Brooku Lopezu (32, 18 skokova) i Thaddeusu Youngu (24), dok je Milwaukee predvodio Zaza Pačulija (22, 21 skok). Brooklyn je u ovoj utakmici imao čak 81 skok, što je rekord sezone, dok su Bucksi uputili čak 129 šuteva. Netsi su 12. na Istoku s omjerom 28-39.

Cleveland Cavaliersi su slavili protiv Indiana Pacersa s 95-92, a kod gostiju je Damjan Rudež imao 6 koševa, dvije trice od tri pokušaja i asist za 19 minuta igre. Iako bolestan, LeBron James (29) je bio prvo ime susreta i s 11 uzastopnih koševa u zadnjoj četvrtini zapravo je odlučio pobjednika, dok je Indianu prevodio Roy Hibert (20, 8 skokova). Pacersi su s omjerom 30-38 na diobi osmog mjesta Istoka s Boston Celticsima, koji su sinoć izgubili kod Spursa.

U derbiju večeri Oklahoma City Thunder je kod kuće slavila protiv vodeće momčadi Istoka Atlanta Hawksa s 123-115 zahvaljujući sjajnom "triple-double" učinku Russella Westbrooka koji je utakmicu okončao s 36 poena, 14 asista i 10 skokova. Westbrooku je to deveti "triple-double" ove sezone, a Thunder (39-30) i dalje drže osmo mjesto na Zapadu.

Najbolja momčad lige Golden State Warriorsi (55-13) slavili su kod kuće protiv New Orleans Pelicansa s 112-96.