Petorka Netsa za povijest

Brooklyn Netsi pobijedili su Oklahoma City Thunder sa 116:85 uz 12 koševa Bojana Bogdanovića.

U trećoj utakmici u NBA ligi hrvatski je košarkaš Bojan Bogdanović za 27 minuta provedenih na parketu postigao 12 koševa. Imao je 3-4 šut za dva poena, 2-6 za tri uz po dva skoka i isto toliko asistencija.

Brook Lopez vratio se u momčad Netsa s 18 koševa, a isto toliko zabio je nekadašnji košarkaš Cibone Alan Anderson. Bila je to druga pobjeda Netsa u trećoj utakmici, no treba reći i kao je Oklahoma igrala bez najboljih igrača Kevina Duranta i Russella Westbrooka.

U povijest kluba iz Brooklyna će ući i petorka iz posljednje četvrtine. Zaigralo je pet stranaca - Bogdanović, Kiriljenko, Gutierrez, Karašev i Jordan.

Houston Rocketsi i Memphis Grizzliesi ostvarili su četvrte pobjede u svojim četvrtim osvosezonskim nastupima, Rocketsi su kao gosti nadigrali slabašne Philadelphia 76-erse sa 104-93, dok su Grizzliesi na svom terenu bili bolji od New Orleans Pelicansa sa 93-81.

U četvrtoj pobjedi Rocketsa najbolji je bio James Harden sa 35 poena, dok je Tony Wroten ubacio 20 za Sixerse koji su ubilježili četvrti poraz u isto toliko nastupa.

Grizzliesi su po prvi put u klupskoj povijesti u sezonu krenuli s omjerom 4-0, a do nove pobjede predvodili su ih snažni visoki igrači Marc Gasol sa 16 koševa i 11 skokva, te Zach Randolph sa 15 ubačaja i također 11 skokova. Kod Pelicansa najbolji je bio Tyreke Evans sa 21 pogotkom, dok je Anthony Davis dodao 14.

Vrlo je zanimljivo bilo u Dallasu gdje su domaći Mavericksi nakon odličnog ulaska u utakmicu jedva svladali Boston Celticse sa 118-113. Mavsi su imali i 31 pogodak prednosti, ali Celticsi su u posljednjoj minuti dva puta imali priliku poravnati. No, kod 114-111 Avery Bradley je 39 sekundi prije kraja pogodio dva od tri slobodna bacanja, da bi Jeff Green 20 sekundi prije kraja promašio tricu kod 116-113. Kod Dallasa su najefikasniji bili Chandler Parsons sa 29 i Dirk Nowitzki sa 27 koševa, dok su Green sa 35 i Bradley sa 32 pogotka predvodili Celticse.

Sacramento Kingsi su ostvarili drugu pobjedu u gostima u dvije večeri svladavši u Denveru domaće Nuggetse sa 110-105. Darren Collison sa 21 i DeMarcus Cousins sa 19 poena odveli su Kingse do nove pobjede, dok su Arron Afflalo i JaVale McGee postigli po 16 koševa za Nuggetse.

Los Angeles Clippersi oporavili su se od poraza od Sacramenta večer prije svladavši Utah Jazz sa 107-101, a Chris Paul je sa 13 poena, 10 skokova i 12 asistencija ostvario prvi "triple-double" ove sezone u NBA ligi. Blake Griffin je ubacio 31 poen i dodao 9 skokova za Clipperse, dok je Gordon Hayward sa 27 pogodaka bio najbolji u sastavu Jazza.