Indiana srušila doprvake

VIDEO Netsi doživjeli treći poraz, još jedna dobra večer Bogdanovića

Oba hrvatska košarkaša u NBA ligi, Damjan Rudež i Bojan Bogdanović, igrala su u srijedu, a više razloga za veselje imao je Rudež jer su njegovi Indiana Pacersi kao gosti svladali Miami Heat sa 81-75, dok su Bogdanović i Brooklyn Netsi izgubili na gostovanju kod Phoenix Sunsa sa 104-112...

Rudež je u pobjedi Pacersa sudjelovao s dva koša, dok je Bogdanović ubacio 14 u porazu Netsa.

Brooklyn Netsi vodili su većim dijelom dvoboja protiv Phoenix Sunsa, ali loše odigrana završnica odnijela im je mogućnost za treću uzastopnu pobjedu. Netsi su početkom druge četvrtine imali 19 pogodaka prednosti (38-19), no pričuvni braniči Sunsa Gerald Green i Isaiah Thomas vratili su domaći sastav u igru i na kraju mu osigurali pobjedu.

Green je susret završio sa 28 pogodaka, a Thomas sa 21, dok je klupa Sunsa nadigrala klupu Netsa sa 60-27. Kod gostiju najučinkovitiji je bio Joe Johnson sa 21 ubačajem, dok je Bogdanović za 33 minute provedene u igri ubacio 14 (šut iz igre 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka i jednu osvojenu loptu.

Miami i Indiana susretali su se u finalima doigravanja Istočne konferencije u prošle dvije sezone, ali od 10 igrača koji su bili članovi prvih petorki u prošlosezonskom finalu Istoka samo njih trojica imala su taj status u srijedu. Sukladno s time, i ove dvije momčadi ne svrstavaju se u najuži krug kandidata za naslov ove sezone.

Pacersi su se djelomično 'osvetili' za bolne poraze u doigravanju od Heata prošlih sezona pobjedom 81-75 do koje su stigli bolje odigranom završnicom. U posljednju se minutu ušlo s rezultatom 75-75 da bi Chris Copeland polaganjem doveo Pacerse u vodstvo, potom je Mario Chalmers u sljedećem napadu Heata napravio prekršaj u napadu da bi Sloan i Hibbert bili precizni s linije slobodnih bacanja i potvrdili pobjedu Pacersa koji su sada na omjeru 3-6, dok je Heat pao na 5-3.

Copeland je bio najefikasniji kod Pacersa sa 17 koševa, Roy Hibbert je dodao 16 uz 15 skokova, dok su Dwyane Wade sa 20 i Shawne Williams sa 15 ubačaja predvodili Heat. Rudež je na parketu proveo 14 minuta i postigao dva koša (šut iz igre 1-3, trica 0-2) uz po jedan skok i asistenciju.

Houston Rocketsi poravnali su se s Memphis Grizzliesima i Toronto Raptorsima na vrhu lige s omjerom 7-1 zahvaljujući 113-101 pobjedi protiv Minnesota Timberwolvesa u susretu odigranom u Ciudad Mexicu. James Harden (23, 10 asistencija) i Dwight Howard (22, 10 skokova) ponudili su previše za Wolvese kod kojih su najučinkovitiji bili Corey Brewer (18) i Andrew Wiggins (15).

Washington Wizardsi svladali su Detroit Pistonse sa 107-103 i stigli do omjera 6-2, a tako dobar ulazak u sezonu klub je posljednji put imao davne 1975. Briljirali su 'playmakeri' u oba sastava, John Wall (27, 11 asistencija) kod Wizardsa, a Brandon Jennings (32, 10 asistenija) kod Pistonsa.

Atlanta Hawksi svladali su Utah Jazz sa 100-97 velikim preokretom u završnici, a u njihovom dresu odličnu je utakmicu odigrao bivši igrač Jazza Paul Millsap sa 30 pogodaka i 17 skokova. Gosti iz Utaha su četiri i pol minute prije kraja poveli sa 97-89, ali do kraja dvoboja domaći su ostvarili seriju 11-0 i iščupali pobjedu. Alec Burks je sa 22 koša bio najučinkovitiji kod Jazza.

Portland Trail Blazersi su fenomenalnim prvim poluvremenom stigli do lagane 130-113 pobjede na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Blazersi su u prve 24 minute postigli čak 84 poena i na odmor otišli s prednosti od 34 razlike (84-50), pa je nastavak bio tek odrađivanje posla. (Hina)

Rezultati:

Minnesota - Houston 101-113

Atlanta - Utah 100-97

Boston - Oklahoma City 94-109

Miami - Indiana 75-81
Damjan Rudež je za Indianu odigrao 14 minuta i postigao dva koša (šut iz igre 1-3, trica 0-2) uz po 1 skok i asistenciju

New York - Orlando 95-97

Denver - Portland 113-130

Phoenix - Brooklyn 112-104
Bojan Bogdanović je za Brooklyn odigrao 33 minute i postigao 14 koševa (šut iz igre 4-10, trica 2-4, slobodna bacanja 4-4) uz 2 skoka i 1 osvojenu loptu

New Orleans - LA Lakers 109-102

Washington - Detroit 107-103