Obruč velik poput oceana

VIDEO Monstruozne večeri Curryja i Westbrooka, odlična minutaža našima

Stephen Curry ubacio je 51 poen, pogodio 10 od 13 pokušaja za tri poena i predvodio svoje Golden State Warriorse do velikog preokreta i pobjede 128:114 protiv Dallas Mavericksa...

Gosti iz Teksasa poveli su u prvoj četvrtini s 22 poena razlike, no potom se 'u igru uključio' Curry. Do poluvremena je zabio 15 koševa, a onda u 12 minuta treće četvrtine 26! Samo je njegov suigrač Klay Thompson ubacio više poena od njega u jednoj četvrtini ove sezone (37). Warriorsi su do kraja treće četvrtine preokrenuli rezultat, a Curry je u posljednjoj dionici dokrajčio Mavse.

Utakmicu je zaključio s 51 poenom, te 16 pogođenih lopti iz 26 pokušaja. Bio je to najveći preokret sezone za Golden State, te 23. pobjeda iz 25 domaćih utakmica.

Kod poraženih je Chandler Parsons ubacio 24, a Tyson Chandler 21 poen uz 17 skokova.

Hawksima je u prošloj utakmici prekinut niz od 19 uzastopnih pobjeda, no to im nije zasmetalo da u derbiju Istoka slave protiv Washington Wizardsa 105:96. Atlanta je na krilima Jeffa Teaguea i Ala Horforda (kombinirano 47 poena) slavila po treći put ove sezone protiv Wizardsa, koji su pak pretrpjeli četvrti uzastopni poraz.

John Wall s 24 i Bradley Beal s 23 poena su bili najefikasniji u poraženoj momčadi.

Oklahoma City Thunder je bez ozlijeđenog Kevina Duranta slavio na gostovanju kod New Orleansa 102:91, a junak susreta bio je sjajni razigravač Russell Westbrook. On je u konačnici ubacio 45 poena, te upisao po šest skokova i asistencija. Kod Pelicansa je najefikasniji bio Anthony Davis s 23 poena, ali uz slab postotak šuta iz igre (9-21).

Damjan Rudež dobio je čak 26 i pol minuta u slavlju Indiane Pacersa protiv Detroit Pistonsa 114:109. Rudež je za vrijeme provedeno na parketu ubacio šest poena (2-6 šut iz igre), te je upisao po skok, asistenciju i izgubljenu loptu. Indianu je do pobjede predvodio povratnik u petorku George Hill, koji je upisao 20 poena i šest asistencija.

Brooklyn Netsi Bojana Bogdanovića iznenadili su na gostovanju Toronto Raptorse uvjerljivom 109:93 pobjedom. Bogdanović je na parketu proveo 21 i pol minutu, te je upisao 11 poena, pet skokova, asistenciju, ali i tri izgubljene lopte. Iz igre je pogodio tri od pet lopti (tri trice), a s crte slobodnog bacanja je stavio oba pokušaja.

Brooklyn je do pobjede predvodio Jarrett Jack s 24 poena, dok je 22 pridodao Alan Anderson, bivši Cibonaš koji je izgurao Bogdanovića iz petorke.

Spomenimo još da su prvaci iz San Antonija slavili kod kuće protiv Orlando Magica 110:103, te da je Houston pred svojim navijačima upisao pobjedu protiv Chicago Bullsa 101:90. Zanimljivo, Derrick Rose, čiju su dosadašnju karijeru obilježile dvije teške ozljede, je po prvi put nakon sezone 2010/2011 zaigrao u 12 uzastopnih utakmica svoje momčadi.

Houston - Chicago 101-90
Milwaukee - LA Lakers 113-105 (produžetak)

4. Utah 17 32 .347 16
5. Minnesota 9 40 .184 24