Brooklyn slavio

Spursi osigurali doigravanje, lude večeri Westbrooka, Hardena, Paula...

Košarkaši Brooklyn Netsa ostvarili su petu uzastopnu pobjedu u NBA ligi svladavši kao gosti gradske rivale New York Knickse sa 100-98 i tako sačuvali osmo mjeto u Istočnoj konferenciji, posljednje koje vodi u doigravanje...

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović postigao je pet koševa (šut iz igre 2-6, trica 1-2) uz po jedan skok i asistenciju za 18 minuta provedenih na parketu.

Netsi su protiv najlošije momčadi u ligi ispustili 16 koševa prednosti (78-62) koliko su imali pet minuta prije kraja treće četvrtine, ali je Brook Lopez dvije sekunde prije kraja dvoboja nakon promašaja Derona Williamsa skokom u napadu stigao do lopte i postigao koš za vodstvo od 100-98. U preostalom vremenu priliku da Knicksima tricom donese pobjedu imao je Cleanthony Early, koji je svih svojih 14 poena postigao u četvrtoj četvrtini, ali nije bio precizan. Williams s 26 i Lopez sa 16 poena predvodili su Netse, dok je Andrea Barganni s 22 ubačaja bio najefikasniji kod Knicksa.

Ovom pobjedom Brooklyn je stigao do omjera pobjeda i poraza 34-40, te se izjednačio sa sedmim Miami Heatom, dok su deveti Boston Celticsi na 34-41.

Celticsi su ostali odmah iza Netsa zahvaljujući 100-87 domaćoj pobjedi protiv Indiana Pacersa, koji su time pali na 32-43 i doigravanje im je sve dalje. Celticsi su kontrolirali utakmicu čitavim tijekom, a najučinkovitiji u njihovim redovima bili su igrači s klupe Kelly Olynyk i Cody Zeller sa po 19 koševa, dok je Evan Turner ostvario "triple-double" učinak sa 13 poena, 12 asistencija i 11 skokova. U sastavu Pacersa George Hill ubacio je 21, a Rodney Stuckey 16 koševa, dok je Damjan Rudež za 14 minuta provedenih na parketu ostao bez ubačaja (šut iz igre 0-2, trica 0-1) uz samo jednu asistenciju.

Prvaci San Antonio Spursi ušli u formu, do 15. pobjede u svojih posljednjih 18 nastupa stigli su na gostovanju kod Orlando Magica svladavši ga sa 103-91. Konačni rezultat ne odaje pravi razvoj događaja na parketu, jer su Spursi imali i 25 koševa prednosti, pa je njihov najbolji strijelac bio Aron Baynes s 18 poena. Orlando je, pak, predvodio Victor Oladipo sa 24 koša.

Spursi su 18. sezonu zaredom osigurali ulazak u doigravanje, a do kraja regularnog dijela sezone pokušat će popraviti svoju poziciju s koje će ući u playoff. San Antonio trenutno drži tek šesto mjesto Zapadne konferencije.

U odličnim su predstavama mogli uživati gledatelji u Houstonu, Portlandu i Oklahoma Cityju, ali samo su u Houstonu domaći navijači mogli slaviti pobjedu svoje momčadi. Rocketsi su teže od očekivanog nadigrali Sacramento Kingse sa 115-111, a James Harden je s 51 ubačajem ostvario novi rekord karijere, 13 dana nakon što je po prvi put ubacio 50 na jednoj utakmici. Usto je imao i osam skokova, te šest asistencija i tako poništio izvrstan učinak DeMarcusa Cousinsa koji je za goste postigao 24 koša uz 21 skok i 10 asistencija za svoj drugi "triple-double" u karijeri.

U Portlandu su domaći Trail Blazersi ispustili 19 poena prednosti i na kraju izgubili od Los Angeles Clippersa sa 122-126. Sjajan je kod Clippersa bio Chris Paul s 41 poenom i 17 asistencija, a odlično su ga pratili J.J. Redick sa 25 ubačaja i Blake Griffin s 24 koša, 8 asistencija i 7 skokova. Blazersima nije bilo dovoljno niti 29 koševa LaMarcusa Aldridgea, 21 ubačaj Nicolasa Batuma, te 18 poena i 10 asistencija Damiana Lillarda. Ovom pobjedom Clippersi su pretekli Blazerse, sada su na omjeru 50-26, a Blazersi na 48-26.

U Oklahoma Cityju domaći je Thunder izgubio od Dallas Mavericksa sa 131-135 usprkos novom, 10. "triple-doubleu" sezone Russella Westbrooka. Westbrook je ubacio 31 koš, te imao po 11 skokova i asistencija, ali je u posljednjih 10 sekundi promašio dvije trice kod rezultata 131-134. Nakon njegova drugog promašaja Monta Ellis je 2.4 sekunde prije kraja pogodio jedno od dva slobodna bacanja za konačnih 131-135. Ellis je s 26 koševa bio prvi strijelac Mavsa, a dobrog je suradnika imao u Chandleru Parsonsu koji je dodao 22. U redovima Thundera još su dva igrača uz Westbrooka postigla 30 ili više poena, Anthony Morrow 32, a Enes Kanter 30 uz 16 skokova, no ipak su ostali "kratki" i time pali na omjer 42-33 što im je još uvijek dovoljno za osmo mjesto na Zapadu, ali sada su im se opasno približili New Orleans Pelicansi, koji su 113-92 pobjedom protiv Los Angeles Lakersa stigli na 40-34.

Protiv ove sezone očajnih Lakersa Pelicanse je predvodio Anthony Davis s 20 koševa, dok je Jordan Clarkson sa 18 ubačaja i 10 asistencija bio prvo ime Lakersa.

Toronto Raptorsi vratili su se na treće mjesto Istoka, sada su na omjeru 45-30, kao i četvrti Chicago Bullsi, zahvaljujući 113-99 gostujućoj pobjedi protiv Minnesota Timberwolvesa i 91-95 porazu Bullsa na gostovanju kod Milwaukee Bucksa. Raptorse je do pobjede u Minnesoti predvodio Louis Williams sa 18 koševa, dok je Andrew Wiggins s 25 ubačaja bio prvo ime domaćih. U Milwaukeeju su Bullsi u posljednjoj minuti imali tri otvorena šuta za tricu kod rezultata 94-91, ali dva puta Nikola Mirotić i jednom Mike Dunleavy nisu bili precizni. Do važne pobjede u borbi za doigravanje Buckse je predvodio Michael Carter-Williams s 21 košem i 10 skokova, dok je Jimmy Butler s 25 poena bio prvo ime Bullsa.

4. Denver 28 47 .373 20 1/2
5. Minnesota 16 59 .213 32 1/2