'Bananamen' na djelu...

Na jučerašnjoj šestoj utakmici prvog kruga doigravanja na Istoku Dwayne Wade je ponovno pokazao zašto je jedan od kandidata za igrača godine u NBA ligi. Svoj je Miami odveo do rezultata 98:72 čime su izborili sedmu, odlučujuću utakmicu...

Wade je utakmicu završio s 41 košem i pet skokova.

'Ovaj je put Dwyane odigrao poput Titana', izjavio je trener floridske momčadi Erik Spoelstra.

Na početku četvrte četvrtine, iako je utakmica praktički bila već riješena, Wade je u punom sprintu otrčao braniti jednu gostujuću kontru te uspio atraktivno blokirati Flipa Murrayja. U sljedećem je napadu uhvatio loptu u skoku pod svojim košem završivši pritom na parketu nakon kontakta sa suparničkim igračem. Odmah potom reagirao je zakucavanjem preko Zaze Pačulije.

Ponajboljem košarkašu svijeta najviše je pomogao drugi pick prošloljetnog drafta, 20-godišnji krilni igrač Michael Beasley. Zabio je 22 koša i dodao 15 skokova.

Kod neuvjerljivih je Hawksa najbolji bio Mike Bibby, koji je svih svojih 20 koševa ubacio u prvom poluvremenu. Već nakon prve četvrtine Miami je vodio 15 razlike.

Atlanta nije pobijedila seriju doigravanja od 1999. Seriju od sedam utakmica posljednji su put dobili davne 1970.