sjajan prodor, ali...bam

VIDEO Hezonja dobio veliku čast, ali i prvu brutalnu blokadu!

Mario Hezonja kroz pripremne utakmice polako upoznaje snagu NBA lige.

Čak 30 minuta i start u prvoj petorci dobio je Mario Hezonja u pobjedi Orlando Magica protiv Houston Rocketsa 123:119. Po rezultatu se vidi kako se nije igrala baš najjača obrana, ali mladi će hrvatski košarkaš sigurno pamtiti situaciju četiri minute prije kraja susreta kada ga je blokirao KJ McDaniels.

Hezonja je sve napravio sjajno, ukrao je loptu i došao do koša domaćina sjajnim driblingom iza leđa, ali je onda, nažalost, sjela i blokada. Ovo je ipak NBA i tu mu dobar dio atraktivnih poteza iz Barcelone neće samo tako proći.

Hezonja je upisao 13 koševa uz ne baš sjajan 3 od 10 šut iz igre. Ipak, i on je upisao jednu blokadu te šest skokova i dvije ukradene lopte. Trener Magica Scott Skiles ovaj je put nagradio Hrvata s prvom petorkom, a njegova igra, prvenstveno u obrani, bit će ta koja će odlučiti hoće li ovakav status dobivati češće u sezoni koja je pred nama.