Siloviti centar Orlanda

U prvoj utakmici finala Istoka Orlando Magic je iznenadio Cleveland Cavalierse svladavši ih u 107:106, a napetu utakmicu dodatno je obilježio centar Orlanda Dwight Howard koji je zakucavanjem srušio sat iznad table Clevelandovog koša koji označava vrijeme preostalo košarkaškima za napad.

Cleveland je od Orlanda doživio prvi poraz u doigravanju i ukupno treći na domaćem terenu kroz cijelu sezonu. Iako je Orlando sjajna momčad poraz u Quicken Loans Areni malo je tko očekivao, pogotovo nakon sjajne večeri LeBrona Jamesa i prednosti od 15 poena na poluvremenu (63-48).

Vođa Cavaliersa odigrao je izvrsnu utakmicu, postigao je 49 poena (20/30 iz igre), pridodao im osam asistencija i šest skokova, no razloga za osmijeh imali su gostujući košarkaši kojima je pobjedu 107:106 donio Rashard Lewis tricom 14.7 sekundi prije kraja susreta. Dvije lopte domaćina (West, Williams) koje bi pobjedu ostavile u Clevelandu nisu pronašle svoj put kroz mrežicu gostujućeg obruča i dvorana je ostala nijema.

Uz Lewisa koji je postigao 22 koša, utakmicu je obilježio i siloviti Dwight Howard s 30 ubačenih koševa (14/20 iz igre) i 13 uhvaćenih lopti. Howardov skok u napadu i silovita završnica na samome početku utakmice potrgali su semafor iznad table Clevelandova koša, a zajedno s njim na konstrukciju srušili i kameru koja je sve snimala.

Budući da tehničko osoblje u Quicken Loans Areni nije uspjelo osposobiti 24-sekundni mjerač vremena, isti takav na suprotnoj tabli je ugašen, pa se prvo poluvrijeme utakmice nastavilo s dva prijenosna semafora postavljena uz rub igrališta. U drugom dijelu je semafor osposobljen za nastavak rada. Pauza je trajala osam minuta.

Sljedeća utakmica u seriji na četiri pobjede igra se sutra, a domaćin će ponovno biti Cleveland.