Dva isključenja i puno tehničkih

VIDEO Drama u LA-u: Sudac razdvajao Artesta i Bryanta

LA Lakersi svladali su Rocketse 111:98 u vrlo nervoznoj utakmici u kojoj su suci dosudili dva isključenja, Dereku Fisheru i Ronu Artestu, te pokazali pet tehničkih pogrešaka, od kojih jednu i prvom strijelcu utakmice Kobeu Bryantu. Boston Celticsi su pak, slavili protiv Orlando Magica 112:94.

Orlando Magic je prvi susret dobio s 95:90 no ovaj put su Celticsi ubilježili dominaciju u svim statističkim kategorijama, te sigurno kontrolirali rezultat od početka do kraja. Već nakon šest minuta igre branitelji naslova prvaka vodili su sa 16:6. Na poluvremenu su imali 15 koševa razlike, a nakon tri četvrtine višak od 22 poena - 86:64.

Sjajni Rajon Rondo okončao je utakmicu s 15 koševa, 18 asistencija i 11 skokova, čime je ubilježio treći triple-double učinak u doigravanju. Ostao je za jednu asistenciju kratak u odnosu na rekord koji je ostvario u šestoj utakmici četvrtfinalne serije protiv Chicaga, u kojoj je Boston izgubio nakon tri produžetka. Rondo je prvo poluvrijeme drugog dvoboja protiv Magica okončao s 12 asistencija, bez i jedne izgubljene lopte.

Šuterski je briljantno utakmicu odradio Eddie House, najbolji strijelac susreta s 31 košem. Iz igre je gađao 11:14, a iz slobodnih bacanja 5:6. Pritom je pogodio sve četiri trice koje je šutirao. Ray Allen je za Celticse ubacio 22 poena, a Kendrick Perkins 16, uz 9 skokova. Kod gostiju su Lewis (10 skokova) i Peitrus ubacili po 17 koševa, Redick 15, Turkoglu 14, a Howard 12, uz isto toliko skokova.

LA Lakersi svladali su u Staples Centeru Houston Rocketse 111:98 u nervoznoj utakmici u kojoj su suci dosudili dva isključenja, Dereku Fisheru iz Lakersa i Ronu Artestu iz Rocketsa, te pokazali pet tehničkih pogrešaka, od kojih jednu i Kobeu Bryantu, prvom strijelcu utakmice s 40 poena (16:27 iz igre, 6:7 slobodna bacanja).

Lakersi su sjano krenuli u dvoboj te poveli s 39:25 nakon prve četvrtine, ali je Houston u drugoj ne samo izjednačio, već i poveo s 4 koša razlike. Na odmor se otišlo se rezultatom 57:57. No, u drugom poluvremenu nije bilo rezultatske drame, domaćini su ipak sigurno priveli susret kraju.

Uz Bryanta, u Lakersima se istaknuo i Pau Gasol s 22 koša (9-13 iz igre) i 14 skokova. U Houstonu je Ron Artest bio najefikasniji s 25 poena, dok je Carl Landry ostvario učinak karijere u doigravanju s 21 košem i 10 skokova. Yao Ming je dvoboj okončao s 12 poena i 10 skokova.