Dvoboj koji uvijek privlači pažnju

VIDEO Celticsi slavili u Madisonu, uvjerljivi Warriorsi

Iako godinama nisu u vrhu NBA lige, dvoboji New York Knicksa i Boston Celticsa uvijek privlače pažnju, a u noćašnjem susretu Celticsi su u gostima svladali Knickse 108-97.

Boston je konstantno bio u vodstvu, a najveća prednost bila je 16 poena. No, u posljednjoj četvrtini, osam minuta prije kraja, New York je uspio doći na samo četiri koša zaostatka, ali nije imao snage za potpuni preokret.

Boston su predvodili Avery Bradley s 26 i Jared Sullinger s 22 koša, dok je kod Knicksa Carmelo Anthony ubacio 21, a Jose Calderon 17 poena.

Golden State Warriorsi, koji imaju najbolji omjer na Zapadu, osmi puta uzastopce svladali su Sacramento Kingse, ovaj puta sa uvjerljivih 121-96. Utakmica je prelomljena u prvom poluvremenu kada su Warriorsi napravili seriju 23-0.

Kod Warriorsa Stephen Curry je upisao 23 poena i 9 asistencija, a Andre Iguodala i Marreese Speights dodali su po 17 koševa. U momčadi Sacramenta najbolji su bili DeMarcus Cousins s 26 i Rudy Gay s 20 poena.