Čudesni učinak

U noći s petka na subotu odigrano je 13 utakmica najjače košarkaške lige svijeta, NBA lige, a apsolutni junak večeri bio je Carmelo Anthony koji je ubacio 62 poena u pobjedi New Yorka nad Charlotteom 125:96.

Anthony je pogodio 23 od 35 lopti iz terena, te je pritom upisao 13 skokova. Oborio je pritom vlastiti rekord po broju poena, klupski rekord koji je do noćas držao Bernard King (60), te rekord ubačaja jednog igrača u dvorani Madison Square Garden (Kobe Bryant 61). Knicksi su nakon tri uzastopna poraza prekinuli seriju, a najveće zasluge idu upravo spomenutom Anthonyju.

Bosansko-hercegovački reprezentativac Mirza Teletović bio je junak pobjede Brooklyn Netsa protiv Dallasa 107:106. Teletović je ubacio 34 poena za manje od 27 minuta, a pritom je pogodio sedam trica. Od ukupna 34 poena Teletović je čak 24 ubacio u drugoj četvrtini, u kojoj je Brooklyn ubacio 39, a Dallas 25. Pobjednika su riješila slobodna bacanja, koja je Brooklyn, na njegovu sreću, izvodio jednako loše kao i Dallas.

Vodeća momčad lige, Indiana, je trebala produžetak da upiše pobjedu na gostovanju kod Sacramenta, koji je pak igrao bez dvojice najboljih igrača – DeMarcusa Cousinsa i Rudyja Gaya! Indiana je u posljednjoj četvrtini nadoknadila -5, a potom je glatko slavila u produžetku s 13-8, za konačnih 116:111. Bila je to večer u kojoj su briljirala trojica igrača: Paul George, Marcus Thornton i Isaiah Thomas. George je predvodio Pacerse do pobjede s 36 poena, Thornton je izjednačio osobni rekord od 42 koša, baš kao i Thomas koji je pogodio četiri manje.

Spomenimo još napetu završnicu u Oaklandu, gdje je Minnesota slavila kao gost kod Golden Statea sa 121:120. Kevin Martin je bio strijelac pobjedničkog koša osam sekundi prije kraja, no junak Minnesotine pobjede je bio Kevin Love s 26 koševa, 14 skokova i osam asistencija. Golden Stateu nije pomoglo ni 33 poena Curryja uz 15 asistencija.

NBA liga, petak:

Orlando - LA Lakers 114:105 (Harris 28k, 20s / Gasol 21k, 11s)

Philadelphia - Toronto 95:104 (Carter-Williams 20k / DeRozan 34k, 9s)

Atlanta - San Antonio 79:105 (Millsap 15k, 8s / Diaw 21k)

Boston - Oklahoma City 83:101 (Green 16k / Ibaka 21k, 7s)

Brooklyn - Dallas 107:106 (Teletović 34k, 6s / Carter 19k)

Cleveland - Milwaukee 93:78 (Varejao 16k / Middleton 13k)

Detroit - New Orleans 101:103 (Jennings 28k, 7a / Morrow 21k)

New York - Charlotte 125:96 (Anthony 62k, 13s / Jefferson 25k, 9s)

Chicago - LA Clippers 95:112 (Boozer 22k, 9s / Griffin 26k, 13s, 7a)

Houston - Memphis 87:88 (Parsons 34k, 4s / Lee 19k)

Phoenix - Washington 95:101 (Dragič 19k, 11a / Ariza 23k, 7s)

Sacramento - Indiana 111:116 (Thornton 42k, 5s, Thomas 38k, 6a 7 George 36k, 5s), produžetak

Golden State - Minnesota 120:121 (Curry 33k, 15a / Love 26k, 14s)