Boston prema finalu

Veliki preokret Celticsa: 'Zvjezdani' Miami na pragu ispadanja!

Trećom uzastopnom pobjedom protiv Miamija (94-90) košarkaši Bostona približili su se na korak do plasmana u veliki finale NBA lige...

Nakon dva slavlja u svome TD Gardenu, čime su izjednačili u finalnoj seriji Istočne konferencije na 2-2, Celticsi su zadržali pobjednički ritam i u American Airlines Areni i došli u poziciju da u četvrtak, ponovno pred vlastitim navijačima, osiguraju veliki finale. No, trener Doc Rivers ne dopušta nikakvu euforiju.

''Još uvijek nismo napravili ništa. Igramo protiv vraški dobre momčadi koja nam ništa neće pokloniti. Moramo sami to uzeti'', istaknuo je Rivers.

Kevin Garnett je završio utakmicu s 26 koševa i 11 skokova, Paul Pierce je dodao 19 poena, uključujući i iznimno važnu tricu preko LeBrona Jamesa kojom je Boston 53 sekunde prije kraja poveo s 90-86. Vraćao se Heat dvaput na dva koša zaostatka, ali bolje od toga nije mogao.

Rajona Ronda u utorak nije služio šut (3-15), ali je "isporučio" novih 13 asistencija, Ray Allen i Mickeal Pietrus su dodali po 13 koševa, a Brandon Bass 10. S druge strane, u Miamiju su već tradicionalno najbolji bili James s 30 poena i 13 skokova, te Dwyane Wade s 27 koševa, ali nijedan drugi igrač nije ubilježio dvoznamenkasti broj poena. Nije pomogao ni povratak Chrisa Bosha nakon ozljede, odigrao je 14 i pol minuta i ubacio devet koševa. Uz to, u posljednjoj je četvrtini James osam minuta bio bez koša.

''Nismo htjeli biti u ovoj situaciji, ali ni u jednom trenutku u ovoj seriji nismo poletjeli previsoko, baš kao što sada nismo pali. Imali smo priliku kod kuće preuzeti vodstvo, ali nismo je iskoristili, tako da sada moramo ići u Boston i dobiti utakmicu'', mudro je zaključio James.

Zanimljivo, Pierce, Garnett, Rondo i Allen su se deveti put zajednički našli u situaciji da u doigravanju igraju petu utakmicu serije pri rezultatu 2-2. I deveti su put pobijedili...(TS)

NBA doigravanje, konferencijski finale:

Istočna konferencija
Miami (2) - Boston (4) 90-94 (James 30k, 13s, Wade 27k / Garnett 26k, 11s, Pierce 19k)
Boston vodi u seriji s 3-2