Odluka pala u posljednjim minutama

Veliki derbi: Zadar bolji od Cibone

U susretu 15. kola regionalne NLB lige košarkaši Zadra pobijedili su Cibonu rezultatom 86:77, u nervoznoj utakmici pred prepunom dvoranom u Višnjiku.

Zadar je Perasovićevoj Ciboni nanio i drugi poraz ove sezone u NLB ligi. Nakon pobjede u Draženovom domu, Zadrani su slavili i u Ćosićevoj dvorani, te tako pokazali da su trenutno ipak malo bolji od svojih najvećih hrvatskih rivala.

Pred punom dvoranom u Višnjiku domaći košarkaši dobro su otvorili utakmici i uz dobru obranu te kvalitetnu igru Stipčevića, Ivanova i Johnsona stigli do prednosti od deset razlike na poluvremenu.

Prednost Zadra rasla je i na +15, no Cibona je našla snage, a u četvrtoj četvrtini Perasovićevi igrači sjajno su zaigrali i došli na -3. Međutim, u nervoznoj završnici, koju niti jedna momčad nije odigrala briljantno, bolje su se snašli Zadrani. U zadnjoj minuti Cibona se predala pa je razlika otišla na konačnih +9, tj. 86:77.

Najbolji u redovima Zadra bili su Rok Stipčević i Ivanov sa po 22 koša, dok se kod Cibone istakao novi Amerikanac Anderson s čitavim nizom lijepih koševa, ali i neodgovornom igrom koja krasi većinu polukvalitetnih bivših NBA igrača.

Zadar i Cibona sad su izjednačeni na ljestvici NLB lige s 10 pobjeda i 5 poraza na četvrtom mjestu, a i dalje vodi srpski trojac Partizan, Crvena Zvezda i Hemofarm.