poraz oklahome

Večer iznenađenja u NBA ligi: Slavili 'čak' i LA Lakersi

Utah Jazz je sinoć prekinuo niz od tri poraza svladavši Atlanta Hawkse sa 97-96, a Paul Millsap je propustio priliku za promjenu rezultata promašivši koš na sučev zvižduk za kraj...

Derrick Favors je za pobjedu zabio 23 koša, a Rodney Hood 20. Kod Hawksa najviše je zabio Paul Millsap, 28 koševa, ali je promašio tricu u zadnjoj minuti kao i zadnji koš na utakmici. Atlanta je izgubila tri od četiri utakmice. Dennis Schroder je dodao 11 koševa u porazu i devet asistencija.

Al Horford i Kent Bazemore su zabili svaki po 16. Horfordova trica 33 sekunde prije kraja dovela je do rezultata 97-96, ali je Millsap propustio dvije prilike za promjenu rezultata.

Carmelo Anthony je s 29 postignutih poena uz 13 skokova pomogao svojim New York Knicksima da sa 95-87 pobjede New Orleans Pelicanse. Langston Galloway je dodao 15 koševa, a Kevin Seraphin 12 za New York.

Kod New Orleansa najbolji je bio Anthony Davis sa 36 koševa i 11 skokova, dok je Ryan Anderson zabio 16. Pelicansi su izgubili tri zaredom i deset od početka sezone.

Memphis Grizzlies su slavili u Minnesoti pobijedivši domaće Timberwolvese sa 114-106. Damjan Rudež nije bio u momčadi. Jeff Green je zabio 21 koš za pobjedu kao i Mike Conley koji je dodao šest asistencija.

Marc Gasol je ubacio 14 koševa uz sedam skokova za Grizzliese koji su imali 56.3 posto šut iz igre. Conleyevom tricom 5 minuta prije kraja Grizzliesi se odvajaju od Minnesote na 92-89. Najučinkovitiji kod Minnesote bio je Zach Lavine sa 25 koševa. Andrew Wiggins je dodao 21.

Veteran Kevin Garnett (39) je postao peti igrač u povijesti NBA koji je igrao najmanje 50,000 minuta. Priključio se Kareem Abdul-Jabbaru, Karlu Maloneu, Jasonu Kiddu i Elvinu Hayesu. Sinoć je odigrao 23:54 minute, zabio osam koševa, upisao pet skokova i četiri asistencije.

Nicolas Batum je sinoć u utakmici protiv svog bivšeg kluba Portland Trail Blazersa zabio 33 koša i odveo Charlotte Hornetse do pobjede od 106-94.
Al Jefferson je dodao 29 koševa, a Kemba Walker 14 i Jeremy Lamb 13 za Charlotte kojem je to treća uzastopna pobjeda. Portland su predvodili Damian Lillard sa 23 koša, Allen Crabbe sa 17 i C.J. McCollum sa 16.

Boston Celticsi su sa 100-85 slavili protiv Oklahoma City Thundera i to im je treća pobjeda u četiri utakmice. Marcus Smart je za pobjedu zabio 26 koševa, dok je Russell Westbrook u porazu Thundera zabio 27.

Isaiah Thomas je ubacio 20 koševa, Avery Bradley 14, a Jared Sullinger osam uz 15 skokova. Boston je imao šut iz igre 48 posto i nadskakao je Thunder sa 47-34.
Kod Thundera je Serge Ibaka zabio 16, a Westbrook je uz pet asistencija dodao još i četiri skoka.

Sacramento Kingsi su bili bolji od Toronto Raptorsa sa 107-101, a najviše im je pomogao DeMarcus Cousins koji je deset do svojih 36 koševa zabio u zadnjoj četvrtini, ugrabivši i deset skokova.

Raptorsi su prokockali vodstvo od osam koševa u zadnjim minutama utakmice kada su nadigrani sa 16-2 i kada su promašili zadnjih sedam šuteva.
Kod Sacramenta su se još istaknuli i Rudy Gay sa 26 pogodaka te Omri Casspi sa 14. DeMar ReRozan je predvodio Raptorse sa 24 koša, DeMarre Carroll je dodao 17, od čega su četiri trice, a Kyle Cory Joseph je također ubacio 17.

Kobe Bryant je zabio 17 koševa, uz osam skokova i devet asistencija pomogavši tako Los Angeles Lakersima da sa 97-85 pobjede Detroit Pistonse. Andre Drummond je bio najučinkovitiji Piston sa 17 koševa i isto toliko skokova.
Jordan Clarkson je zabio također 17 za Los Angeles koji je prekinuo niz od četiri poraza.