Euroliga

Uzalud 16 poena Bogdanovića, Tabakov Caja Laboral gazi sve redom

Na čudesan je način hrvatski trener Žan Tabak pokrenuo španjolsku momčad Caja Laboral i od trenutaka kada je ovaj sjeo na trenersku klupu klub iz Vitorije gazi sve pred sobom...

Upisao je Caja Laboral novi uspjeh u skupini F Eurolige (Top 16 faza), pa tako nakon četiri utakmice ima savršenih 4-0. Nevjerojatnom lakoćom je Caja Laboral u petak slavio u Istanbulu protiv Fenerbahçea 97-75.

Poslije izjednačene prve četvrtine koja je završila sa 20-19 za goste, uslijedio je sjajan period igre gostiju koji su do poluvremena pobjegli na ogromnih 48-32. Niti nakon tog vodstva se Caja Laboral nije zaustavio, već je podigao prednost na iznad 20 poena razlike i zasluženo ostvario novi uspjeh.

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović je zajedno s Preldžićem bio prvi strijelac Fenerbahçea (sa po 16 poena), s tim da je Bogdanović dodao tome po dva skoka i asistencije, te jednu izgubljenu loptu. Za dva poena je gađao 4-8, za tri 0-2, te s linije slobodnih bacanja 8-8.

Kod pobjednika su odlični bili Argentinac Andres Nocioni sa 19 poena, te Nemanja Bjelica sa 16.

Turske momčadi u ovoj skupini su pravo razočarenje. I Fenerbahçe i Beşiktaş nemaju pobjede nakon četiri odigrane utakmice. (TS)