Dvije trice Rudeža

Uvjerljiva Indiana, težak poraz Brooklyna

Košarkaši Indiane svladali su na svom parketu New York sa 105-82, dok su njihovi konkurenti za mjesto u doigravanju Brooklyn Netsi uvjerljivo poraženi na domaćem terenu od Charlottea s 91-115.

Indiana je odigrala najefikasnije poluvrijeme u ovoj sezoni i već nakon prve 24 minute vodila sa 65-41 protiv očajnih Knicksa. Takva je prednost i odnos snaga na terenu omogućio treneru Pacersa Franku Vogelu da raspodijeli minutažu među igračima pa je profitirao i hrvatski reprezentativac Damjan Rudež koji je u igri proveo cijelu posljednju četvrtinu te za gotovo 18 minuta na parketu (17:58) ubacio šest poena (trice 2/3) uz dva skoka.

Domaće strijelce predvodio je s 21 poenom George Hill koji je podijelio i šest asitencija. Rodney Stuckey je ubacio 17 koševa, a C. J. Miles 16. Vogel je na ovoj utakmici odmarao prvog centra Roya Hibberta pa je u početnoj petorci bio francuski reprezentativac Ian Mahinmi (šest koševa, osam skokova). Kod gostiju je najbolji bio Talijan Andrea Bargnani s 25 poena.

Bojan Bogdanović je s 11 koševa i pet skokova bio jedan od najboljih igrača Netsa u srazu sa Charlotte Hornetsima, ali to je bila večer koju će hrvatski reprezentativac željeti što prije zaboraviti. Domaći poraz 91-115 možda će se pokazati vrlo skupim u neizvjesnoj utrci za doigravanje na Istoku, u kojoj Charlotte (26-33) sad drži sedmo mjesto s istim učinkom kakav ima i osmoplasirani Miami (26-33), dok Indiana (26-34) na devetom mjestu ima poraz više, a deseti Brooklyn (25-34) i pobjedu manje. U konkurenciji za doigravanje još su dva kluba: Boston (24-35) i Detroit (23-37). U više od 20 utakmica, koliko im je ostalo do kraja regularnog dijela sezone, svašta se još može dogoditi.

Netsi su protiv Hornetsa pogodili samo tri trice iz 16 pokušaja (18,8 %) i imali su 11 skokova manje od suparnika. Osim Bogdanovića, samo su još Deron Williams (12 koševa) i Mason Plumlee (11 poena) imali dvoznamenkasti učinak. Goste su s 19 koševa predvodili Al Jefferson i Gerald Henderson, Marvin Williams je ubacio 18, a Mo Williams završio dvoboj s 14 poena i 14 asistencija.

Važnu gostujuću pobjedu u borbi za drugo mjesto na Istoku ostvario je Cleveland u Torontu (120-112). LeBron James je bio na 29 koševa i 14 asistencija, Kevin Love je ubacio 22 poena uz 10 skokova, a Kyrie Irving se zaustavio na 26 koševa i osam asistencija, a kad se pridodaju J. R. Smith (15 koševa) i James Jones (14 poena), onda Cavsi ne mogu izgubiti. Imali su i Raptorsi raspoložen trojac u Louu Williamsu (26 koševa), Jonasu Valančiunasu (26 poena, 11 skokova) i DeMaru DeRozanu (25 koševa), ali to nije bilo dovoljno za 39. pobjedu Toronta (38-23) u sezoni. Do nje je stigao Cleveland (39-24) i sada ima samo jedan poraz više od drugoplasiranog Chicaga (38-23).