Ubacio 40 poena

Utakmica za pomaćenje 'plavog anđela': Ostao je samo Shaq!

U noći sa subote na nedjelju odigrano je devet utakmica najjače košarkaške lige svijeta, NBA lige, a večer za pamćenje imao je njemački krilni igrač Dallas Mavericksa – Dirk Nowitzki...

Nijemac je u pobjedi nad New Orleansom 110-107 ubacio 40 poena, čime je postao najstariji igrač nakon Shaquillea O'Neala koji je ubacio 40+ poena. Nowitzkom je to pošlo za rukom s 35 godina i 206 dana, dok je O'Neal, u trenutku kada je ubacio 46 poena 27. veljače 2009., imao 36 godina i 358 dana.

Nowitzki je uz 40 poena upisao i po četiri skoka i asistencije, dok je njegov suigrač Monta Ellis pridodao 26 koševa. Najbolji kod gostiju bio je Anthony Davis s 28 ubačaja i 14 uhvaćenih lopti pod obručima.

Čini se da je teška kriza sada već daleko iza košarkaša New York Knicksa, koji su na gostovanju kod Philadelphije upisali četvrtu pobjedu zaredom (102-92). Amar'e Stoudemire odigrao je najbolju utakmicu sezone, te je ubacio 21 poen uz pet skokova za svega 22 minute na parketu. Carmelo Anthony je pridodao 18 uz devet skokova i sedam asistencija.

Portland je teže od očekivanog slavio kod kuće protiv Boston Celticsa rezultatom 112-104. Boston je u posljednju četvrtinu ušao s minusom od svega četiri koša, ali su se LaMarcus Aldridge i društvo pobrinuli da do iznenađenja ne dođe. Upravo je centar Portlanda Aldridge bio je najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 21 poenom i 13 skokova. Trail Blazersi su imali čak šestoricu dvoznamenkastih igrača što im je uvelike pomoglo na putu do ove pobjede. Kod Bostona je Avery Bradley ubacio 25 koševa i upisao pet skokova.

Od ostalih rezultata subotnje večeri, u kojoj nije bilo velikih okršaja, izdvojimo još pobjedu Oklahome Cityja, koji je sa 101-85 bio bolji od Milwaukee Bucksa. Kevin Durant je tradicionalno bio najbolji strijelac svoje momčadi s 33 poena, a tome je pridodao i sedam asistencija. (TS)