Na krilima Spanoulisa

Usluga Cedeviti: Olympiacos lakoćom prošao gostovanje u Vitoriji

Košarkaši Olympiacosa došli su i do četvrte pobjede u skupini C Eurolige.

Košarkaši Olympiacosa došli su i do četvrte pobjede u skupini C Eurolige. Prvak Europe je na gostovanju pobijedio Caju Laboral 89:72.

Iza Žalgirisa koji ima pet pobjeda i jedan poraz, na ljestvici se nalaze Olympiacos i Efes Anadolu s omjerom 4-2, dok je Caja Laboral posljednja sa samo jednom pobjedom ove sezone u Europi.

Sustavno je Olympiacos dizao prednost u Vitoriji. Nakon prve četvrtine je grčki sastav imao tri poena prednosti, pa na poluvremenu sedam, a onda su se i definitivno odlijepili od suparnika u trećoj četvrtini. Deset minuta prije kraja gosti su imali ogromnih 69:51. Nakon toga više nije bilo povratka za momke iz Vitorije.

Najbolji igrač kod pobjednika je bio Spanoulis sa 14 poena i osam asistencija, dok je Kyle Hines dodao 18 poena uz četiri skoka. Sa 13 poena Brad Oleson je bio prvi strijelac domaćina.

Euroliga, 6. kolo, skupina C:

Efes Anadolu - Armani Milano 77:71

Caja Laboral - Olympiacos 72:89

Cedevita - Žalgiris 108:106 (dva produžetka)

Redoslijed: 1. Žalgiris 5-1, 2. Efes Anadolu 4-2, 3. Olympiakos 4-2, 4. Armani Milano 2-4, 5. Cedevita 2-4, 6. Caja Laboral 1-5.