Trijumfalni Repeša

Unicaja na krilima sjajnih Simona i Žorića upisala četvrtu pobjedu

U petom kolu skupine B Eurolige Unicaja je došla do četvrte pobjede.

U petom kolu skupine B Eurolige Unicaja je došla do četvrte pobjede - prvenstveno zahvaljujući Kruni Simonu i Luki Žoriću slavili su u Francuskoj protiv Chalona s 88:78.

Simon je za 18 minuta na parketu postigao 18 koševa (3/5 za dvicu, 3/3 za tricu i 3/3 s linije slobodnih bacanja) i upisao dva skoka dok je Žorić za 23 minute stavio 15 poena i uhvatio sedam lopti.

U momčadi Jasmina Repeše Simon i Žorić bili su dvojica najbolje ocijenjenih igrača na parketu s valorizacijom po 16. U poraženom sastavu Blake Schilb je bio najefikasniji s 24 poena.

Bešiktaš je kao gost upisao vrijednu pobjedu kod litavskog Lietuvos Rytasa iz Vilniusa 73:67, a vrlo dobar je u turskim redovima bio Damir Markota. Krilni centar postigao je 13 poena (4/5 poena i 5/6 s linije slobodnih bacanja) i upisao šest skokova za 27 i pol minuta provedenih na parketu. Kod Litavaca je Leon Radošević za 12 i pol minuta upisao po jedan poen, skok, asistenciju i ukradenu loptu.

Aktualni prvak Europe Olympiacos je slavio na teškom gostovanju kod Emporio Armani Milana s 84:71, a do pobjede ih je predvodio Vassilis Spanoulis s 23 poena, dva skoka i čak devet asistencija.

U skupini A talijanski Cantu je na svom parketu razbio favorizirani Fenerbahče 82:58. Kod pucački raspoloženog domaćina najefikasniji su bili Jonathan Tabu sa 16 poena, Jeff Brooks i Marco Cusin sa po 15 i Pietro Aradori s 14 koševa, dok je u gostujućim redovima jedini dvoznamenkasti bio Romain Sato s ubačenih 10 poena. Bojan Bogdanović ubacio je osam poena (4/7 za dvicu, 0/1 za tricu i s crte slobodnog bacanja), te upisao po jedan skok i asistenciju za 21 minutu provedenu na parketu.

Spomenimo i da je berlinska ALBA propustila šokirati favorizirani Maccabi iz Tel-Aviva u utakmici 5. kola skupine B. Pri zaostatku 76:78 ALBA je ukrala loptu 10 sekundi prije kraja i krenula u napad za pobjedu. Heiko Schaffartzik uzeo je šut za tri poena, iako je dotada imao očajnih 1/5. Nepotrebno je reći da je promašio i ovaj, te je Maccabi upisao i petu pobjedu iz isto toliko utakmica.

Nihad Đedović je kod domaćina bio najefikasniji sa 17 poena, dok je goste s 20 predovdio Devin Smith. (TS)

Euroliga, 5. kolo:

Skupina A:

Cantu - Fenerbahče 82:58

Redoslijed: 1. Real Madrid 3-1 (četiri utakmice), 2. Fenerbahçe 3-2 (+1), 3. Panathinaikos 2-2, 4. Himki 2-2, 5. Cantu 2-3 (+1), 6. Union Olimpija 1-3

Skupina B:

Chalon - Unicaja 78:88

ALBA Berlin - Maccabi Tel-Aviv 76:78

Redoslijed:1. 1. Maccabi Tel-Aviv 5-0 (pet utakmice), 2. Unicaja 4-1, 3. ALBA 2-3, 4. Siena 1-3 (-1), 5. Chalon 1-4, 6. Asseco Prokom 1-3 (-1)

Skupina C:

Emporio Armani Milan - Olympiakos 71:84

Redoslijed: 1. Žalgiris 4-0 (četiri utakmice), 2. Efes Anadolu 3-1, 3. Olympiakos 3-2 (+1), 4. Armani Milano 2-3 (+1), 5. Caja Laboral 1-3, 6. Cedevita 0-4

Skupina D

CSKA – Barcelona 60:81

Lietuvos Rytas – Bešiktaš 67:73

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0, 2. CSKA 4-1, 3. Bešiktaš 3-2, 4. Brose Baskets 1-3 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-4, 6. Partizan 0-4 (-1)