Splićanin dobar u porazu Toronta

Ukiću 13 koševa i osobni rekord

Hrvatski košarkaš Roko Leni Ukić odigrao je utakmicu sezone u NBA ligi ubacivši u porazu Toronta kod Denvera (132:93) za 17 minuta igre 13 koševa (šut 3:9, trice 1:3, bacanja 6:6), 2 skoka i asist.

Splićanin je prvi puta otkad je stigao u Toronto postigao više od 10 koševa, a dosadašnji rekord mu je bio iz susreta sa Lakersima (8). Ukić se ne može previše radovati jer je njegova momčad poražena sa skoro 40 koševa razlike, a na poluvremenu je utakmica praktički bila odlučena jer je Denver vodio sa 64:45. Chauncey Billups (24,14 asista) i Carmelo Anthony (23 samo u prvom poluvremenu) predvodili su Denver (13:6), dok je Chris Bosh (24) prednjačio kod Toronta (8:9).

Pravi podvig načinili su Indiana Pacersi koji su nanijeli tek drugi poraz najboljoj momčadi lige Lakersima (118:117). Pacersi su gubili sa čak 16 razlike u zadnjoj četvrtini, nisu se predali već su fanatičnom borbenošću nadoknadili zaostatak, a u zadnjoj sekundi Troy Murphy je ubacio koš za pobjedu. Danny Granger (32) i TJ Ford (21) ubacili su najviše kod Pacersa (7:10), koji su u zadnjoj četvrtini nadigrali Lakerse sa 32:16. Kobe Bryant (28) i Pau Gasol (20) dali su najviše kod Lakersa (14:2) čiji je niz od sedam pobjeda i san da mogu dostići rekordni početak sezone (16:1) prekinut tamo gdje su se najmanje nadali.

U derbiju Detroit Pistonsi su slavili kod San Antonio Spursa (89:77) zahvaljujući dvojcu Rasheed Wallace (19) - Allen Iverson (19). U zadnjoj četvrtini Pistonsi su potpuno nadigrali (28:14) najiskusniju momčad lige na čelu sa Timom Duncanom (23,13 skokova).