Devet koševa Simona

Ukić pobijedio Planinića u produžetku

U 10. kolu skupine E euroligaškog Topa 16 u Istanbulu su snage odmjerili Anadolu Efes i Panathinaikos. U tvrdoj utakmici u kojoj su dominirale čvrste obrane Panathinaikos je slavio 65-60 nakon produžetka...

Zoran Planinić preuzeo je odgovornost kod Anadolu Efesa u završnici. Upravo njegovim košem imao je istanbulski sastav vodstvo 54-50 dvije minute i 33 sekunde prije kraja, ali su do kraja propustili zabiti ijedan koš.

Jedno slobodno bacanje Roka Lenija Ukića i trica Jonasa Mačulisa 14 sekundi prije kraja donijeli su Panathinaikosu produžetak, a ondje su Grci mini-serijom 4-0 u završnih 55 sekundi odlučili utakmicu i izvojevali petu pobjedu u Topu 16.

Upravo je Planinić s 15 koševa (dvice 4-13, trice 1-3, sl. bacanja 4-4), 7 skokova i 3 asistencije bio prvo ime Anadolu Efesa, dok je kod gostiju naučinkovitiji s 14 koševa bio Antonis Fotsis. Stephane Lasme ubacio je 11 koševa uz 12 skokova, dok je hrvatski playmaker Ukić ubacio 7 koševa (dvice 1-5, trice 1-1, sl. bacanja 2-4), uz 7 skokova i 1 asistenciju.

Lokomotiv Kuban Krunoslava Simona poražen je u 10. kolu euroligaškog Topa 6 kod kuće od Galatasarayja. Istanbulski je sastav slavio s tijesnih 67-66...

Pobjednički koš za goste zabio je Carlos Arroyo 18 sekundi prije kraja, a sa zvukom sirene je Andrej Zubkov promašio za produžetak.

Simon je za Lokomotiv upisao 9 koševa (dvice 2-5, trice 1-4, sl. bacanja 2-2), a njih sedam je postigao u posljednjoj četvrtini. Nakon Simonovih pogođenih slobodnih bacanja Lokomotiv je posljednji put vodio (66-65) 27 sekundi prije kraja utakmice. Hrvatski je reprezentativac odigrao 20 minuta, a za to je vrijeme upisao i 5 skokova i 3 asistencije.

Najefikasniji igrač Galatasarayja bio je Manučar Markoišvili s 19 koševa, dok je kod Lokomotiva isto toliko zabio Derrick Brown. (TS)

Euroliga, Top 16, 10. kolo:

Skupina F:

Lokomotiv Kuban - Galatasaray 66-67

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 9-1, 2. Real Madrid 8-2, 3. Maccabi 7-3, 4. Bayern 5-5, 5. Lokomotiv 4-6, 6. Galatasaray 4-6, 7. Partizan 2-8, 8. Žalgiris 1-9

skupina E:

Anadolu Efes - Panathinaikos 60-65, produžetak

Redoslijed: 1. Barcelona 9-0 (-1), 2. Emporio Armani 7-3, 3. Unicaja Malaga 5-5, 4.