76ersi prekinuli negativan niz

Triler u Milwaukeeju: Jennings upisao 19 asistencija!

U noći sa subote na nedjelju odigrane su četiri utakmice najjače košarkaške lige svijeta, NBA lige, a domaćini su slavili u sva ta četiri ogleda...

Malo iznenađenje priredila je Pihiladelphija koja je slavila protiv Golden State Warriorsa 104-97. Osim što su bili lagani favoriti uoči susreta, Warriorsi su nakon prvih 12 minuta imali +11 (31-20), te su izgledali jako dobro na parketu.

Stephen Curry upisao je do poluvremena 23 poena, no na isto su gosti otišli sa svega tri koša viška (54-51).

Do kraja treće četvrtine 76ersi dolaze do prednosti, a potom u posljednjoj igraju sjajnu obranu i dozvoljavaju Golden Stateu svega 16 poena. Četvrtinu dobivaju s +6, te u konačnici prekidaju niz od sedam poraza, a Golden Stateu nanose četvrti uzastopni, te 10. u posljednjih 13 utakmica.

Curry je bio najefikasniji igrač susreta s 30 poena i osam asistencija, a ništa lošiji u redovima poraženih nije bio ni Klay Thompson s 29 koševa. No, kod pobjednika su sjajnu utakmicu odigrali Evan Turner i Jrue Holiday, koji su kombinirano ubacili 49 poena, te upisali 15 skokova i 16 asistencija. Turneru je, štoviše, nedostajala jedna asistencija do triple doublea (22 koša, 10 skokova, 9 asistencija).

Chicago Bullsi su u svome United Centeru odigrali sjajnu obranu, kojom su zaustavili Brooklyn Netse i slavili 96-85. Da nije došlo do opuštanja vjerojatno bi susret završio i s preko 20 poena razlike, s obzirom da je Chicago imao velikih +18 nakon tri četvrtine.

Francuski krilni centar Joakim Noah ponovno je odigrao sjajnu utakmicu, nakon što je u prethodnoj upisao "triple-double". Ovoga je puta ubacio 21 poen, upisao 10 skokova, pet asistencija, četiri blokade i dvije osvojene lopte. Carlos Boozer upisao je 20 poena, osam skokova, tri asistencije i čak pet ukradenih lopti kod "bikova" za drugu uzastopnu pobjedu, prvi puta nakon 30. siječnja.

Kod poraženog sastava vrijedi istanuti Brookea Lopeza s 22 poena, tri skoka i tri blokade.

Najuzbudljivije je bilo u Milwaukeeju, gdje su Bucksi tek nakon produžetka s 122-114 upisali pobjedu protiv "okrnjenog" Toronto Raptorsa. Naime, netom uoči ogleda Rudy Gay odlučio je da ne može pomoći svojoj momčadi zbog bolova u leđima.

Bivši igrač Cibone Alan Anderson odveo je utakmicu u produžetak zakucavanjem u posljednjoj sekundi regularnog dijela susreta, te je istovremeno s 21 poenom bio najefikasniji igrač Raptorsa, kod kojih je pak Kyle Lowry upisao "triple-double". Zanimljivo, upisao je po 10 poena, skokova i asistencija.

Domaćine je do pobjede predvodio Ersan Ilyasova s 29 poena i 11 skokova, ali i sjajni Brandon Jennings, koji je upisao svega 11 poena, ali zato 19 asistencija, što mu je rekord karijere!

Spomenimo još da je Portland kod kuće lakoćom sredio Minnesotu 109-94, koja je nastupila bez nove dvojice ključnih igrača - Nikole Pekovića i Andreja Kiriljenka. Podsjetimo, već dulje vrijeme na raspolaganju nema ni Kevina Lovea, Chasea Budingera, te Brandona Roya.

Damian Lillard bio je najbolji pobjedinac susreta s 24 poena, šest skokova i četiri asistencije, a od suigrača mu se lijepo priklljučio J. J. Hickson sa 18 koševa i čak 16 skokova. Spomenimo da je španjolski razigravač u redovima Timberwolvesa, Ricky Rubio, ponovno "plesao" na rubu "triple-doublea". Španjolac je u redovima Minnesote zabilježio 12 poena, devet skokova i devet asistencija. (TS)

NBA liga, subota:

Philadelphia - Golden State 104-97 (Turner 22k, 10s, 9a / Curry 30k, 8a)

Chicago - Brooklyn 96-85 (Noah 21k, 10s, 5a / Lopez 22k, 3s)

Milwaukee - Toronto 122-114 (Ilyasova 29k, 11s, Jennings 19a / Lowry 10k, 10s, 10a, anderson 21k)

Portland - Minnesota 109-94 (Hickson 18k, 16s / Rubio 12k, 9s, 9a, Williams 23k, 8s)