Rocketsi i Orlando u drugom krugu

VIDEO Triler u Chicagu: Bullsi se izvukli nakon tri produžetka

Boston Celticsi i Chicago Bullsi priredili su pravi triler u šestoj utakmici doigravanja na Istoku. Nakon tri produžetka pobjedu su ipak odnijeli Bullsi i tako osigurali igranje odlučujuće sedme utakmice. Houston Rocketsi i Orlando Magic su pak, osigurali drugi krug doigravanja.

Osvajanje lopte, blokada i slobodno bacanje 35 sekundi do kraja zapečatilo je pobjedu Bullsa na 128:127 nad Bostonom.

Chicago je ispustio prednost od 12 koševa u zadnjoj četvrtini te su mu trebala dva pogotka iz igre Brada Millera da se izjednači 30 sekundi prije kraja regularnog dijela utakmice.

John Salmons je predvodio Bullse s 35 pogodaka, uključujući i ključno polaganje dvije minute prije kraja drugog produžetka.

Bostonov Ray Allen zabio je rekordnih 51 pogodak, među kojima i tricu sa 7,5 metara za izjednačavanje rezultata sedam sekundi prije kraja drugog produžetka.

U Houstonu je Ron Artest ubacio 27 pogodaka za pobjedu Houston Rocketsa nad Portland Trail Blazersima 92:76 i za ulazak u drugi krug doigravanja prvi put u zadnjih deset godina. Yao Ming je dodao 17 pogodaka i 10 skokova da pomogne Houstonu u ostvarivanju četvrte pobjede u prvom krugu doigravanja. Rocketsi će tako u sljedećem krugu igrati protiv Los Angeles Lakersa u ponedjeljak.

LaMarcus Aldridge je zabio 26, a Brandon Roy 22 koša za Portland, unatoč ozljedi koljena zarađenoj u prvoj četvrtini.

U Istočnoj konferenciji Orlando Magic je unatoč izostanku suspendiranog centra Dwighta Howarda i ozlijeđenog Courtneya Leeja svladao Philadelphiju 114:89 i također došao do četvrte pobjede u prvom krugu doigravanja.

Najučinkovitiji je bio Rashard Lewis s 29 pogodaka, a osim njega još je sedam igrača Orlanda imalo dvostruki učinak. Andre Miller je zabio 24 pogotka, a Andre Iguodala 20 za 76erse.