Sedmi zaredom

Toronto niže poraz za porazom

Toronto Raptorsi upisali su sedmi poraz zaredom na gostovanju kod Detroit Pistonsa 95-76, Blazersi su kod kuće izgubili od Cleveland Cavaliersa 104-98 pobjede, a u gradskom derbiju Lakersi su kao gosti pobijedili Clipperse 108-97...

Kod Pistonsa je najbolji strijelac bio Tayshaun Prince koji je 12 od 25 svojih koševa ubacio u trećoj četvrtini.

Vijest utakmice je da je All Star bek domaćih Richard Hamilton utakmicu počeo prvi put s klupe otkad je u dresu Pistonsa. Uključujući dvoboje doigravanja, svih 611 nastupa za Detroit tijekom proteklih sedam sezona počinjao je u petorci. Tako je utakmicu s klupe počeo prvi put nakon prvi veljače 2002. godine, dok je još igrao u Washington Wizardsima. Sljedeće su ga sezone mijenjali za Jerryja Stackhousea. Zabio je ovaj put sedam poena.

U gostujućim je redovima Chris Bosh ubacio 19, a Andrea Bargnani 16 poena. Roko Ukić skupio je 13 minuta bez poena (0-4 šut za dva). Upisao je tri skoka, dvije asistencije, jednu izgubljenu loptu i jednu dobijenu blokadu.

Will Solomon igrao je još manje (11 minuta), dok je Jose Calderon još uvijek izvan stroja. Najviše je vremena na mjestu organizatora igre tako proveo Anthony Parker, po vokaciji bek-šuter.

Derbi večeri u Portlandu su odigrali domaći Blazersi protiv Cleveland Cavaliersa. Odlična igra LeBrona Jamesa (34 poena, sedam skokova, 14 asistencija) i trice pogađane u ključnim trenucima odvele su u ovom trenutku bolju gostujuću momčad do 104-98 pobjede. Mo Williams dodao je 33 poena pogodivši šest trica, najviše na karijeri u jednoj utakmici. Ukupno su trice Cavaliersi gađali vrlo dobrih 11-19, od čega James 3-6.

Domaće su predvodili Brandon Roy (23 poena) i LaMarcus Aldridge (21).

U gradskom su derbiju Lakersi kao gosti pobijedili Clipperse 108-97. Briljirao je mladi centar Lakersa Andrew Bynum s 42 poena i 15 skokova. Ubacio je najviše u karijeri, a momčad Phila Jacksona dobila je strijelca više od 40 koševa – ako se izuzme Kobe Bryant – prvi put nakon Shaqa O'Neala (48 koševa protiv Bostona) 21. ožujka 2003. godine.

Pratio ga je Bryant s drugim triple-doubleom u tri posljednje utakmice (18 koševa, 10 skokova, 12 asistencija). Bryantov je to 16. triple-double učinak u karijeri. Do utakmice u Orlandu prošlog petka na njega je čekao od prvog travnja 2005. godine.

Prvaci Celticsi na gostovanju su pobijedili Miami 98-83 u svojoj šestoj uzastopnoj pobjedi. Najbolji je bio Ray Allen s 27 poena, pet skokova i pet asistencija.

Prvi je put svoju bivšu momčad (Phoenix Sunse) pobijedio trener New York Knicksa Mike D'Antoni. Knicksi su u Madison Square Gardenu slavili 114-109. Petnaestog prosinca prošle godine Sunsi su u Arizoni slavili 111-103.

Ujednačenu je domaću momčad predvodio David Lee s 25 poena i 16 skokova. Ključne su poene ipak zabili Nate Robinson (20 ukupno) i Tim Thomas (10), koji je svih pet šuteva ubacio u posljednjih pet minuta.