breaking news !: Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"
Spasili obraz

Ne na Sjeveru: Toronto i moćni Biyombo nanijeli Cavsima prvi poraz u playoffu

Toronto Raptorsi su u noći sa subote na nedjelju, u trećoj utakmici finala Istočne konferencije NBA-a, nanijeli Cleveland Cavaliersima prvi poraz u doigravanju nakon što su slavili sa 99-84.

Toronto su do pobjede vodili DeMar DeRozan koji je zabio 32 koša i Bismarck Biyombo koji je upisao rekordnih 26 skokova. Toronto je ovom pobjedom smanjio prednost Clevelanda, kojemu je ovo prvi poraz u doigravanju, na 2-1 u seriji na četiri pobjede.

Raptorsi su imali prednost od čak 18 koševa u drugoj četvrini, na poluvremenu od 13, a zadnju su četvrtinu otvorili s pet uzastopnih poena za prednost od 15 koševa. Cavaliersi su smanjili prednost Raptorsa na osam razlike prije nego je Biyombo ubacio šest koševa zaredom i tako povećao na 14 poena prednosti nešto više od tri i pol minute do kraja. Biyombo je utakmicu završio sa sedam koševa.

Kyle Lowry je ubacio 20 koševa za Raptorse, Cory Joseph 14, a DeMarre Carroll i Patrick Patterson po 10 svaki.

Kod Cavaliersa je najučinkovitiji bio LeBron James koji je zabio 24 koša, J.R. Smith je dodao 22, a Kyrie Irving 13.