Toronto i dalje gubi, Ukić se nije naigrao

Toronto Raptorsi izgubili su od Atante Hawksa 110:118 na domaćem terenu i tako još jednom potvrdili status slabe NBA momčadi ove sezone. Ukić je odigrao tek pet minuta...

Toronto Raptorsi su upisali novi poraz, već 47. ove sezone. Ovoga puta momčad u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić je izgubila u svom Air Canada Centru od Atlanta Hawksa 110:118. Ukić se nije previše naigrao, odigrao je svega pet minuta i pritom je postigao dva koša uz šut 1-3, te upisao dva skoka, asistenciju i izgubljenu loptu.

Goste su predvodili Josh Smith i Joe Johnson sa po 25 koševa, dok su u kod domaćina najefikasniji bili Chris Bosh (21) i Shawn Marion (18). Sa skorom 30-47 Toronto je na 13. mjestu Istoka daleko od mjesta koja vode u doigravanje, dok je Atlanta na četvrtoj poziciji Istoka sa 44 pobjede i 34 poraza.

Košarkaši New Orleans Hornetsa osigurali su plasman u doigravanje NBA lige pobjedom u produžetku na gostovanju protiv Miami Heata 93:87.

U dramatičnom dvoboju Hornetsi su izborili produžetak tricom Rasuala Butlera u posljednjim trenucima susreta. Produžetk su gosti dobili rezultatom 14:8 i tako osigurali mjesto među osam najboljih momčadi Zapada. Trenutačno sa skorom 48-29 drže šesto mjesto.

'Sjajan je osjećaj drugu sezonu uzastopce izboriti doigravanje. Dečki su bili sjajni,' kazao je raspoloženi trener New Orleansa, Byron Scott.

U dvoboju dvaju velikana koji u zadnje vrijeme prolaze kroz krizu Chicago Bullsi su pobijedili New York Knickse 110:103. Gosti su vodili veći dio utakmice, no sve su uprskali početkom četvrte četvrtine kada su Bullsi serijom 15:0 preokrenuli rezultat. Bila je to peta uzastopna pobjeda Chicaga u United Centru, te 12. od zadnjih 13