Briljirao Delaney

Cedevita porazom otvorila TOP 16: Kuban ih torpedirao tricama

Rusi su se pokazali prejaki za hrvatskog prvaka.

Košarkaši Cedevite u susretu su 1. kola skupine E TOP-a 16 Eurolige izgubili u KC Dražen Petrović od Lokomotiva Kubana iz Krasnodara sa 75:89 (21-16, 20-34, 15-13, 19-26).

Hrvatski je prvak odlično otvorio utakmicu, te na početku druge četvrtine imao sedam koševa prednosti, ali do kraja prvog poluvremena gosti su 'izrešetali' koš domaćih dalekometnim pogocima, ubacili su u tom razdoblju čak sedam trica i poveli sa devet razlike (41-50).

Briljirao je Malcolm Delaney koji je u prvih 20 minuta postigao 24 koša, a čak 20 od prvih 25 poena Lokomotiva bili su njegovo djelo.

U nastavku Cedevita nije uspjela zaprijetiti kvalitetnijim gostima koji su na kraju slavili sa 14 razlike.

James White ubacio je 14 koševa uz 7 skokova za Cedevitu, dok je Delaney ubacio 31 za Lokomotiv Kuban.

Sljedećeg četvrtka Cedevita će u 2. kolu gostovati kod Darussafake u Istanbulu.