breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Euroliga

Tomiću pobjeda protiv Radoševića, 11 poena Markote za Bešiktaš

Košarkaši Barcelone upisali su u 2. euroligaškom kolu i drugu ovosezonsku pobjedu. U sklopu skupine D slavili su na gostovanju kod Lietuvos Rytasa s uvjerljivih 67-49...

U neefikasnom prvom poluvremenu je Barcelona imala tek dva koša prednosti (27-25), da bi u drugoj dionici susreta slomila Litavce.

Juan Carlos Navarro s 13 koševa bio je najefikasniji Barcelonin igrač, a 11 je koševa ubacio Joe Ingles. Hrvatski reprezentativac Ante Tomić za katalonski je sastav odigrao 22 minute i pritom ostvario skroman učinak od 5 koševa (dvice 2-4, sl. bacanja 1-2), 6 skokova i 1 asistenciju.

Najefikasniji i najkorisniji igrač Lietuvos Rytasa bio je Leon Radošević sa 11 koševa (dvice 5-9, sl. bacanja 1-2) i 1 skokom upisanih za 23 minute na parketu.

Barceloni je ovo druga pobjeda nakon one domaće protiv Brose Basketsa u 1. kolu, dok je Lietuvos Rytas upisao i drugi poraz nakon što je na startu tijesno poražen u Moskvi od CSKA.

Euroliga: Markotinih 11 koševa u pobjedi Beşiktaşa

Košarkaši Beşiktaşa, čiji dres nosi hrvatski reprezentativac Damir Markota, slavili su u 2. kolu skupine D Eurolige na gostovanju kod Brose Basketsa s uvjerljivih 86-71.

Mogla je pobjeda turskog sastava biti i uvjerljivije izražena da u posljednjoj dionici igre uslijed visokog vodstva nije došlo do velikog opuštanja, pa je Brose Baskets uspio ublažiti poraz, svoj drugi ovosezonski.

Najefikasniji pojedinac susreta igranog u Stechert Areni u Bambergu bio je Beşiktaşov Curtis Jerrells koji je ubacio 27 koševa. Muratcan Guler dodao je 14 koševa, a Markota je bio jedan od trojice dvoznamenkastih igrača pobjedničke momčadi. Ubacio je 11 koševa (dvice 1-5, trice 3-3, sl. bacanja 0-2), uz 6 skokova, 1 asistenciju i 2 ukradene lopte za nepune 24 minute igre.

Najbolji igrač Brose Basketsa bio je Anton Gavel koji je zabio 21 koš. (TS)