Velika večer

Tomićev euroligaški rekord, sjajni Ukić u košarkaškom klasiku!

Roko Ukić i Ante Tomić, dvojica hrvatskih košarkaša, su imali sjajnu večer u četvrtak, kada su igrane utakmice 7. kola Top 16 faze Eurolige…

Košarkaški klasik je igran u Ateni gdje je Panathinaikos sa 66-62 pobijedio Olympiacos. Neizvjesna je utakmica odlučena u samom finišu kada je Olympiacos bezuspješno završavao napade tricama, dok je domaćin putem slobodnih bacanja došao do treće ovosezonske pobjede protiv velikog rivala, u četvrtom međusobnom ogledu.

Odlično je u pobjedničkoj momčadi odigrao hrvatski košarkaš Roko Ukić koji je za 29 minuta postigao 14 poena (drugi strijelac momčadi), a imao je i tri asistencije i jedan skok. Za dva poena je gađao 4-6 i za tri 2-3. Bolji je strijelac od njega bio tek Stephane Lasme sa 18 poena.

Kod poraženih je užasnu večer imao Vassilis Spanoulis koji je dvicu gađao 1-3, a tricu 1-9.

Još je bolji od Ukića bio Ante Tomić čija je Barcelona došla do lake pobjede u gostima kod Kutxe Laboral od 80-68. Barça je tako i dalje savršena s omjerom 7-0.

Za 29 minuta je Tomić ubacio 24 poena uz devet skokova i dvije asistencije. Gađao je iz igre 8-9 uz 8-11 s linije slobodnih bacanja. Mario Hezonja je za Barcelonu igrao pet minuta te je promašio tricu i uhvatio jedan skok.

Dodajmo ovome da je Armami Milano doma pobijedio Unicaju 70-59 uz odličnu partiju Keitha Langforda koji je postigao 29 poena. (TS)

Euroliga, Top 16 faza, 7. kolo:

skupina E

Kutxa Laboral - Barcelona 68-80

Panathinaikos - Olympiacos 66-62

Armani Milano - Unicaja 70-59

Redoslijed: 1. Barcelona 7-0, 2. Olympiacos 4-3, 3. Armani Milano 4-3, 4. Panathinaikos 4-3, 5. Unicaja 3-4, 6. Fenerbahçe 2-4 (-1), 7. Anadolu Efes 2-4 (-1), 8. Kutxa Laboral 1-6.

skupina F

Partizan - Galatasaray 70-78

Redoslijed: 1. CSKA Moskva 5-1 (-1), 2. Maccabi 5-1 (-1), 3. Real Madrid 5-1 (-1), 4. Lokomotiv 3-3 (-1), 5. Galatasaray 3-4, 6. Bayern 2-4 (-1), 7. Žalgiris 1-5 (-1), 8. Partizan 1-6.