Euroliga

Tomić i Hezonja slavili u Beogradu, PAO okrenuo Lietuvos Rytas

Košarkaši Barcelone pobjednički su odradili gostovanje u beogradskom Pioniru. U 6. kolu euroligaške skupine A bez poteškoća su nadigrali Partizan s 82-64…

Domaći su samo u prvoj četvrtini bili na visini zadatka. Riješili su tu dionicu sa 17-11 u svoju korist, ali nakon toga su se potpuno raspali. Već su na poluvremenu Katalonci vodili s 38-32, a nakon što su treću četvrtinu dobili s 26-12 priča je bila zaključena. Barceloni je to četvrta pobjeda ove sezone u Euroligi, dok je Partizan ostao na jednom trijumfu.

Kod gostiju je s 19 poena najefikasniji bio Alejandro Abrines, a solidnu je utakmicu odigrao i naš Ante Tomić koji se istaknuo s osam koševa (šut 4-10), sedam skokova i četiri asistencije. Mladi Mario Hezonja je odigrao pet i pol minuta i ubacio jednu tricu, te dodao po jedan skok i asistenciju. Za Partizan je Bogdan Bogdanović upisao 24 koša.

U skupini D je Panathinaikos došao do treće pobjede, kao domaćin je bio bolji od Lietuvos Rytasa s 80-72. Gosti iz Vilniusa su na poluvremenu imali prednost 38-25, ali nisu izdržali. James Gist je s 24 poena i šest skokova predvodio Atenjane za koje je hrvatski reprezentativac Roko Ukić ubacio pet koševa, ali uz vrlo loš šut: 1-8 za dva poena i 1-2 za tricu. Osim toga, ubilježio je i jedan skok i pet asistencija.

Dodajmo da je u istoj skupini Laboral Kutxa u Tel Avivu bila bolja od Maccabija sa 70-65. Drugi je to poraz Maccabija ove sezone, a oba su im nanijeli Baski. (TS)

Euroliga, 6. kolo:

skupina A

CSKA - Nanterre 72-60

Partizan - Barcelona 64-82

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 5-0 (-1), 2. Barcelona 4-2, 3. CSKA 4-2, 4. Nanterre 2-4, 5. Budiveljnik 1-4 (-1), 6. Partizan 1-5

skupina C

Galatasaray - Montepaschi 54-52

Bayern - Zielona Gora 71-78

Redoslijed: 1. Olympiacos 5-0 (-1), 2. Galatasaray 4-2, 3. Bayern 3-3, 4. Unicaja 2-3 (-1), 5. Zielona Gora 2-4, 6. Montepaschi Siena 1-5

skupina D

Panathinaikos - Lietuvos Rytas 80-72

Maccabi - Laboral Kutxa 65-70

Redoslijed: 1. Lokomotiv 4-1 (-1), 2. Maccabi 4-2, 3. Panathinaikos 3-3, 4. Kutxa Laboral 3-3, 5. Crvena zvezda 2-3 (-1), 6. Lietuvos Rytas 1-5