Eurochallenge kup

Težak poraz Zagreba u Trnskom

Košarkaši Zagreba CO u 3. su kolu skupine F Eurochallenge Cupa izgubili na svom parketu od belgijske Dexije sa razočaravajućih 66-84 (19-19, 17-19, 12-22, 18-24).

Nakon izjednačene igre u prvom dijelu poluvremenu koje je završilo vodstvom gostiju 38:36,  u nastavku je belgijska momčad pojačala intenzitet igre i lagano došla do bodova. Na otvaranju drugog poluvremena dogodila se 10:0 serija gostiju kojom su iz egala stigli do sigurnog vodstva, nakon čega je njihova prednost samo rasla do kraja utakmice.

Mravima su falili bekovi Vladović i Simon, zbog čega su i igrali tako loše. Najefiksniji u sastavu Zagreba bio je Andrej Štimac sa 15 koševa, a kod Dexije Elton Nesbitt sa 20.

Nakon tri kola Zagreb Co ima pobjedu i dva poraza, a Dexia dvije pobjede i poraz.

U drugom dvoboju 3. kola ove skupine ukrajinski Himik će u srijedu ugostiti turski Galatasaray.