Očajan šut

Težak poraz Cibone na startu ABA lige, Zadrani slavili u Višnjiku!

Košarkaši Cibone nisu očekivali ovako slabi start u novu sezonu regionalne ABA lige. U 1. kolu je momčad Nevena Spahije poražena u Zagrebu od Radničkog iz Kragujevca sa 82:66.

Tri je četvrtine Radnički u Košarkaškom centru Dražena Petrovića riješio u svoju korist, a već je na poluvremenu imao ugodnih +15 (28:43).

U trećoj se četvrtini Cibona uspjela malo trgnuti, ali uz 44 posto šuta za dva poena i 22 posto šuta za tri poena teško se može očekivati pobjeda. Za usporedbu je Radnički šutirao 63 posto za dvice i 40 posto s linije za tri poena.

Jedina dvojica dvoznamenkastih igrača Cibone bili su Dario Šarić sa 17 koševa i Darryle Strawberry sa 12. Kod Radničkog je Monra Yarou zabio 19 koševa uz 10 skokova, Sava Lešić je zabio 14 koševa, a Marko Marinović i Dušan Mlađan po 13 koševa s time da je Marinović podijelio i 12 asistencija.

Košarkaši Zadra pobjedom su otvorili novu sezonu ABA lige. Na domaćem su parketu savladali mađarski Szolnoki 71:67. Zadar je do prednosti stigao već u prvoj četvrtini koju je dobio 17:9, a istu je održavao do kraja utakmice.

Najučinkovitiji igrači u Areni Krešimira Ćosića bili su Marko Car sa 17 koševa i Marko Ramljak sa 15 koševa, 8 skokova i 4 asistencije. Dvoznamenkasti su još učinak ostvarili i Ive Ivanov i Filip Kraljević, svaki sa po 10 koševa. Kod Szolnokija je najefikasniji sa 18 koševa bio Willie Warren sa 18 koševa.