12. uzastopna pobjeda Caje

Tabak nastavio pobjedničku seriju i u Tel Avivu

Veliki pobjednički niz hrvatskog stručnjaka Žana Tabaka na klupi Caje Laboral nastavio se i u Tel Avivu gdje su Baski u 2. kolu Topa 16 Eurolige svladali Maccabi sa 71-70…

Momčad iz Vitorije je tako u skupini F startala s dvije pobjede, a ''izraelski ponos'' s dva poraza. Ujedno, Tabakovim je košarkašima ovo 12. uzastopna pobjeda, računajući i španjolsko prvenstvo i Euroligu.

Maccabi je prvu četvrtinu riješio u svoju korist s 23-20, da bi Caja Laboral u jednom dijelu druge dionice napravila seriju 16-3 i otišla na veliki odmor s prednošću 44-32. Baski su, međutim, potpuno pali u trećoj četvrtini u kojoj su ubacili svega šest koševa, a Izraelci su na kraju te dionice i na početku posljednje kreirali nevjerojatnu seriju 21-1. No, potom su opet uslijedile minute u znaku gostiju koji se vratili u vodstvo serijom 10-0.

U neizvjesnim posljednjim minutama momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, a na kraju su spretniji ipak bili Tabakovi košarkaši. Fernando San Emeterio je pogodio za 71-70 osam sekundi prije kraja, a domaći preostalo vrijeme nisu uspjeli iskoristiti za preokret.

Nemanja Bjelica je sa 17 koševa i dvije važne trice u zadnjoj četvrtini bio najbolji kod gostiju. U Maccabiju je najefikasniji bio Ricky Hickman s 18 poena, a vrlo je dobru utakmicu za domaće odigrao hrvatski košarkaš Darko Planinić koji je nedavno stigao iz Širokog. Za 19 minuta igre je ubacio 11 koševa (3-4 za dva poena, 5-8 slobodna bacanja), te uhvatio dvije lopte. (TS)