Dominikanci hrabro pali

Svjetsko prvenstvo u košarci: Pobjede Ukrajine i Angole

Košarkaši Ukrajine svladali su Dominikansku Republiku sa 72-62 (12-13, 15-14, 21-13, 24-22) u prvoj utakmici skupine C na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, odigranoj u Bilbau.

Dominikanci su pružali dobar otpor u prvom poluvremenu (37-37) reprezentaciji koju je Hrvatska pobijedila u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Eurobasketa, ali je momčad Mikea Fratella u drugom dijelu bez većih poteškoća stigla do pobjede.

Amerikanac Pooh Jeter bio je najbolji strijelac Ukrajine sa 16 poena, a najbolji učinak sa 13 koševa i 7 skokova imao je Slava Kravcov. Za Dominikansku Republiku Francisco Garcia je postigao 18 koševa, uz 3 skoka i 4 asistencije.

U preostalim dvobojima 1. kola ove skupine u subotu se sastaju N. Zeland - Turska (16,00) i SAD - Finska (21,30).

Angola - J. Koreja 80-69

U prvoj utakmici skupine D Svjetskog prvenstva košarkaša u Španjolskoj, odigranoj u Las Palmasu, Angola je sa 80-69 (16-6, 20-12, 16-30, 28-21) svladala Južnu Koreju.

Angolski košarkaši stvorili su velikih 18 koševa prednosti (36-18) nakon prvih 20 minuta. Korejci su zaprijetili povratkom u trećoj četvrtini, ali su Angolci bez većih poteškoća stigli do prve pobjede na prvenstvu.

Od petorice Angolaca s dvoznamenkastim brojem koševa po 16 su postigli Cipriano i Moreira. Za Korejce je Sunhyung Kim ubacio 14 poena. (Hina)