Njegovih 17 koševa nedovoljno

Suton briljirao, Michigan teško poražen u finalu NCAA

Košarkaši North Carolina Tar Heelsa osvojili su naslov sveučilišnih NCAA prvaka svladavši u finalu u Detroitu Michigan State Spartanse sa 89-72 (55-34) pred 72,922 gledatelja na Ford Fieldu.

Tar Heelse je do pobjede kojom su osvojili peti naslov NCAA prvaka u povijesti predvodio Ty Lawson sa 21 košem, dok je Wayne Ellington, koji je proglašen za najboljeg igrača završnog turnira, ubacio 19 poena od toga 17 u prvom poluvremenu u kojemu je njegova momčad ostvarila nedostižnu prednost od 21 koša razlike. U sastavu Spartansa najbolji je bio potencijalni hrvatski reprezentativac, centar rođen u Sarajevu Goran Suton sa 17 pogodaka (šut iz igre 7-10, trice 3-4) i 11 skokova.

North Carolina je sjajno otvorila utakmicu, te je već nakon 10 minuta bilo 34-11, na poluvrijeme se otišlo s rezultaom 55-34, a u drugom dijelu domaći Spartansi se niti jednom nisu uspjeli primaknuti na manje od 13 poena zaostatka.

'Na početku smo bili ili previše zbunjeni ili preumorni, a takvo što si ne smijete dopustiti protiv dobre ekipe kao što je North Carolina', kazao je trener Michigan Statea Tom Izzo.

'Iznimno sam ponosan na ovu momčad. Uoči sezone ljudi su nam prognozrali da nećemo izgubiti niti jednu utakmicu, što sam smatrao neozbiljnim. A nakon što smo izgubili dvije zaredom, svi su nas otpisali', likovao je trener pobjedničke momčadi Roy Williams