Jedni i drugi u velikoj formi

Sudar titana: Zahuktali Spursi traže nastavak serije u Bostonu

Derbi večeri u NBA ligi igra se u Bostonu, gdje gostuju zahuktali San Antonio Spursi. Radi se o dvije iskusne momčadi koje trenutno igraju u velikoj formi...

Seriju zahtjevnih utakmica Celticsi (30-22) otvorili su u nedjelju pobjedom protiv Miamija, koji nikako ne može pronaći recept za pobjedu u Bostonu. Završilo je sa uvjerljivih 19 razlike, a pobjednik je odlučen već nakon tri četvrtine.

„Znamo da se možemo nositi s najboljima. Sjajan osjećaj. Publika je bila iz nas. Zabijali smo, skakali, nismo gubili lopte... To je način na koji bi morali igrati“, rekao je poslije pobjede nad velikim rivalima Paul Pierce, kojem je i ova utakmica doprinijela da postane igrač tjedna istočne konferencije.

Pierce je bio prvi strijelac momčadi sa 23 pena, ali nije bio najzaslužiji za pobjedu. MVP je bio Rondo koji je sa 16 poena, 11 skokova i 14 asistencija upisao novi triple-double.

„Rekao sam Rajonu prije utakmice da ga trebamo kao strijelca. Ne kao razigravača, nego kao strijelca. Postavio je ritam na početku i to je omogućilo svima da igraju slobodnije“, komentirao je trener Doc Rivers.

Veliki posao odradio je Avery Bradley koji, osim što je postigao 13 poena, limitirao je Dwyanea Wadea na 6/17 iz igre.

„Avery je strašan obrambeni igrač. Znamo da se može nositi s većinom bekova u ligi, a ova će mu utakmica samo donijeti dodatno samopouzdanje. Nastavi li igrati ovako mislim da zaslužuje i prvu obrambenu petorku lige“, pohvalio je svog suigrača kapetan Pierce.

Usprkos jako dobroj partiji, Bradley će možda ponovo na klupu, ako se u momčad vrati Ray Allen.

„Odličan je osjećaj biti ponovo u momčadi. Noge me slušaju. Zglob je u redu. Nisam osjećao nikakvu bol danas“, rekao je poslije jučerašnjeg treninga Allen.

San Antonio Spursi (37-14) su sinoć upisali osmu uzastopnu pobjedu i primaknuli se samo na dvije zaostatka za OKC Thunderom koji drže prvo mjesto na Zapadu. Posljednju su upisali sinoć na gostovanju kod Cleveland Cavaliersa rezultatom 125:90. Krajem prve četvrtine Spursi rade 16:0 seriju i vode 32:16. Do odmora su povećali svoju prednost na +19 (60:41) i lako došli do pobjede.

„Nije bila poštena borba. Njima je nedostajalo nekoliko vrlo važnih igrača (Varejao, Gibson) i mi smo to iskoristili“, kao i uvijek pun poštovanja prema protivniku bio je trener Gregg Popovich.

Osim što su ostvarili pobjedu Spursi su uspjeli odmoriti Duncana, Ginobilija i Parkera od kojih niti jedan nije na terenu proveo više od 24 minute.

„Ovo je savršen scenarij. Svi su dobili malo odmora, a to se nije ni osjetilo na rezultatu. Sjajna stvar s obzirom da nas već sutra čeka težak posao u Bostonu“, rekao je Tim Duncan.

Najbolji strijelac gostiju bio je nedavno potpisani Patty Mills s 20 ubačaja. Po 19 su postigli Tony Parker (5 as) i Daniel Green, a po 11 Tiago Splitter i Gary Neal. DeJuan Blair je ubacio 10 koševa, a Tim Duncan je dodao još 7 (2/6) uz osam skokova. Manu Ginobili je u manje od 19 minuta upisao 7 koševa (4/2), šest skokova i isto toliko dodavanja.

Bila je ovo također 14 pobjeda Spursa u posljednjih 16 gostujućih utakmica i trinaesta pobjeda u posljednjih 14 dvoboja protiv momčadi s Istoka. Svoj kratki izlet završavaju u Bostonu i vraćaju se u San Antonio u kojem će u petak dočekati Hornetse, a zatim u nedjelju Utah Jazz. Momčad Gregga Popovicha je ove sezone na gostovanjima ukupno ostvarila 16 pobjeda uz 10 poraza.