Stršljeni 'uboli' Lakerse

U najjačem susretu NBA lige igranom u utorak košarkaši New Orleans Hornetsa su kao gosti svladali Los Angeles Lakerse čime su se vratili na vrh skupine Southwest. Porazu Lakersa kumovala je fenomenalna 15-0 serija Hornetsa.

Hornetsi su do pobjede stigli zahvaljujući sjajnoj obrani u posljednjoj četvrtini u kojoj su limitirali Lakerse na samo 13 poena, dok su oni ubacili 27. Ključna je bila serija 15-0 sredinom te posljednje dionice kojom su gosti zaostatak 94-99 pretvorili u prednost 109-99 pet minuta prije kraja.

David West (40, 11 skokova) postigao je čak 15 poena u posljednjoj četvrtini, a sjajan je bio i Chris Paul (32, 15 asistencija). Kod Lakersa najefikasniji je bio Kobe Bryant (39), ali je u četvrtoj četvrtini ubacio samo dva poena uz šut 1-6. Ovim porazom Lakersi imaju omjer pobjeda i poraza 27-6, te dijele prvo mjesto u ligi s Cleveland Cavaliersima.

Celticsi su od Božića izgubili pet od sedam utakmica

Iznenađenje večeri priredili su Charlotte Bobcatsi koji su nakon produžetka u svojoj dvorani svladali prvake Boston Celticse sa 114-106. Junak pobjede bio je novak D.J. Augustin koji je 11 od svojih 20 koševa postigao u produžetku, Raymond Felton je ubacio 25, a Gerald Wallace 23 za Bobcatse, dok su Celticse, koji su sezonu otvorili s omjerom 27-2, te zatim od Božića izgubili čak pet od sedam utakmica, predvodili Paul Pierce (28) i Ray Allen (20).

Orlando Magic dominirao je prvim poluvremenom dvoboja protiv Washington Wizardsa, ali je na kraju morao spašavati pobjedu. Na poluvremenu je bilo 46-30 za Magic i činilo se da će najbolja momčad skupine Southeast upisati sigurnu pobjedu, no Wizardsi su se dvije minute prije kraja primakli na samo 83-80. Ipak, tada su Jameer Nelson i Dwight Howard svojim pogocima osigurali pobjedu Orlanda. Hidayet Turkoglu (22) bio je najefikasniji kod Magica, a Caron Butler (29) kod Wizardsa.

Dallas Mavericksi umalo su ispustili sigurnu pobjedu protiv Los Angeles Clippersa. U drugoj četvrtini bilo je i 18 razlike za domaće (58-40), ali dvije i pol minute prije kraja gosti su imali prednost 101-96. Ipak, zvijezda Mavsa Dirk Nowitzki (34) je tricom i dvicom pokrenuo seriju 11-1 svoje momčadi kojom je spriječio veliko iznenađenje. Eric Gordon (32) bio je najbolji kod Clippersa.