Neočekivani poraz

Sramota Cibone na otvaranju ABA lige!

Košarkaši Cibone upisali su poraz od debitanta u regionalnoj ABA ligi u sklopu 1. kola. U Domu Dražena Petrovića slavio je skopski MZT Aerodrom rezultatom 77-72...

Nakon prvih 10 minuta izgledalo je kao da bi momčad Veljka Mršića trebala bez većih problema odraditi ovu utakmicu i upisati pobjedu, međutim sve se promijenilo u drugoj četvrtini koju su Makedonci dobili s uvjerljivih 26-11.

Ni u trećoj četvrtini Cibona nije se uspjela vratiti iz rezultatskog minusa, a "počela" je igrati tek kod 68-54 sredinom posljednje dionice. Sjajnom je serijom 15-3 zagrebačka momčad stigla na svega -2, ali su nakon toga slobodna bacanja bila kobna po Mršićevu momčad.

Makedonci su bez većih problema održali tijesno vodstvo do samog kraja susreta precizno izvodeći slobodna bacanja.

Cade Davis bio je Cibonin "krvnik" s 21 poenom, a njemu se s 13 priključio Gjorji Čekovski. Kod "vukova" je najoštriji bio Tomislav Zubčić sa 17 poena, a Justin Hamilton pridodao je 16 uz osam skokova. (TS)