Pobjeda Thundera

Spursi slavili u New Yorku, poraz Lakersa

Nakon 22 uzastopna poraza protiv Los Angeles Lakersa košarkaši Minnesote su u nedjelju svladali slavnu kalifornijsku momčad u njezinom Staples Centeru sa 113-90…

U čudesnoj su večeri Timberwolvesi u prvoj četvrtini postigli nevjerojatnih 47 koševa (47-23), najviše u klupskoj povijesti. Nakon takvog uvoda njihova pobjeda više nije dolazila u pitanje. Prvo im je to slavlje protiv Lakersa nakon 6. ožujka 2007., a u Staples Centeru ih nisu pobijedili od prosinca 2005. godine.

Kevin Martin je ubacio 27 koševa, njegov imenjak Love je dodao 25 uz 13 skokova, a oduševio je Ricky Rubio s drugim ''triple-double'' učinkom u NBA karijeri. Španjolac je upisao 12 koševa, deset skokova i 14 asistencija, a sve je začinio i s pet ukradenih lopti. Kod domaćih je Steve Blake ubacio 19 koševa.
San Antonio je deklasirao New York Knickse u njihovom Madison Square Gardenu sa 120-89.

Utakmica ni u jednom trenutku nije bila neizvjesna, a Spurse su do šeste pobjede sezone vodili Danny Green s 24 poena i deset skokova i Kawhi Leonard s 18 koševa. Carmelo Anthony i Andrea Bargnani su ubacili po 16 za Knickse.

Oklahoma City je morao igrati produžetak za domaću pobjedu protiv Washingtona (106-105). Thunder je tri i pol minute prije kraja osnovnog dijela gubio s 92-82, ali se na krilima Kevina Duranta vratio i na koncu slavio u dodatnom vremenu. Durant je zaključio utakmicu s 33 koša i 13 skokova, a Serge Ibaka je dodao 25 poena i 12 uhvaćenih lopti. Kod gostiju je s 34 poena najefikasniji bio Bradley Beal. (TS)

NBA liga, nedjelja:

New York - San Antonio 89-120 (Anthony 16k, Bargnani 16k / Green 24k, 10s, Leonard 18k)
Oklahoma City - Washingon 106-105, produžetak (Durant 33k, 13s, Ibaka 25k, 12s / Beal 34k)
Phoenix - New Orleans 101-94 (Bledsoe 24k, Morris 23k / Smith 22k)
Los Angeles Lakers - Minnesota 90-113 (Blake 19k / Martin 27k, Love 25k, 13s, Rubio 12k, 10s, 14a)