Preokret u drugom dijelu

Split u velikom derbiju hrvatske košarke bolji od Cibone

Žuti su velikim preokretom u drugom poluvremenu nanijeli Vukovima treći poraz.

U sklopu 13. kola A-1 lige na Gripama je Split pobijedio Cibonu sa 82:75 (24:27, 15:18, 24:14, 19:16).

Zagrepčani su bolje otvorili utakmicu, obje prve četvrtine riješili u svoju korist s po tri poena i na odmor otišli s prednošću.

U trećoj četvrtini Splićani su zaigrali puno bolje, krenulo ih je i u napadu pa serijom 9:0 preuzimaju vodstvo 54:51 dobivajući lijepi impuls s tribina.

Početkom posljednje četvrtine atmosfera se na parketu užarila zbog sumnjivih sudačkih odluka na obje strane, a s dvije uzastopne trice Henrik Širko prelama utakmicu.

Cibosi su se pokušali vratiti, ali Split je sačuvao prednost i upisao devetu prvenstvenu pobjedu.

Širko je s 21 poenom bio najefikasniji u redovima Žutih, Mateo Kedžo je ubacio 16 dok je prvo ime gostiju bio Željko Šakić sa čak 32 koša.