Četvrta pobjeda Žutih

Košarkaška fešta na Gripama: Split tukao Cibonu, podrška generalima

Košarkaši Splita u devetom su kolu ABA lige na Gripama svladali Cibonu 72:62 (20:17, 15:22, 21:11, 16:12).

Košarkaši Splita u devetom su kolu ABA lige na Gripama svladali Cibonu 72:62 (20:17, 15:22, 21:11, 16:12) i tako stigli do četvrte pobjede u regionalnom natjecanju. Jednaki skor (4-5) imaju i Vukovi.

Na poluvremenu je Cibona imala četiri koša prednosti (39:35), ali u nastavku je potpuno pala i ostala bez pravih ideja u napadu. U trećoj i četvrtoj četvrtini Zagrepčani su ukupno postigli 23 poena i jasno je da s takvim učinkom nisu mogli zapapriti raspoloženim Splićanima.

Prvi igrač Žutih bio je kapetan Josip Sobin sa 17 poena, te četiri asistencije i šest skokova. Dobro je utakmicu odradio i Toni Dijan, koji je postigao 13 koševa, a imao je i osam skokova te tri asistencije.

Kod Cibone je najbolji bio Andrija Žižić sa 17 poena.