ABA liga

Split srušio Union Olimpiju, Cibona razbila Mađare

Košarkaši Splita i Cibone ostvarili su vrijedne pobjede u borbi za ostanak u regionalnoj ABA ligi. Splićani su na Gripama srušili Union Olimpiju (78-70), a Zagrepčani u Draženovom domu Szolnoki (97-71)…

Split je sjajno otvorio utakmicu i dobio prvu četvrtinu s 21-8. Na poluvrijeme je otišao s prednošću 42-31, ali u nastavku su se Ljubljančani u nekoliko navrata uspjeli približiti, a dvije minute prije kraja su došli na samo minus dva (68-66). No, momčad Mladena Erjavca je odlično i vrlo koncentrirano odigrala samu završnicu i došla do šeste pobjede ove sezone.

Srđan Subotić je bio prvo ime ''žutih'' s 13 koševa, osam skokova i devet asistencija, a vrijedi istaknuti i 18 poena i sedam skokova Josipa Sobina.

Cibona je također pobijedila šesti put ove sezone u ABA ligi. Ujedno, ''vukovima'' je ovo tek druga pobjeda u posljednjih 14 utakmica u svim natjecanjima. Szolnoki je na početku sezone svladao Cibonu na svome terenu, ali u Zagrebu je bio bez ikakvih izgleda.

Najefikasniji je u sastavu Daniela Lutza bio novak Smush Parker sa 17 poena kojima je pridodao i tri asistencije. Po 14 su koševa ubacila preostala dvojica Amerikanaca, Justin Hamilton i D. J. Strawberry. Hamilton je, uz to, imao čak 13 skokova, a Strawberry osam asistencija. (TS)