Treći poraz zaredom

Split izenađujućim porazom ugrozio ostanak u ABA ligi!

Košarkaši Splita izgubili su treći put zaredom u regionalnom natjecanju, ovaj put kod kuće. Mađarski je Szolnoki bio bolji pobijedivši 70-62 u utakmici 19. kola...

U prvom je poluvremenu domaća momčad zabila 40, u drugom samo 22 koša. U trećoj četvrtini ubacili su košarkaši Mladena Erjavca slabih 14, a u četvrtoj mizernih osam poena. Uz očajan šut za tricu (25 posto) i 15 izgubljenih lopti nije se moglo bolje.

Najbolji je u splitskim redovima, jedini s dvoznamenkastim brojem ubačaja, bio Ivan Mimica. Ubacio je 18 koševa uz izvrstan šut (6-7 za dva, 1-2 za tri poena), četiri skoka i dvije asistencije. Šteta što nije mogao potrošiti više lopti.

James Brian Florence predvodio je goste s 24 koša, četiri skoka i tri ukradene lopte.

Vodeća Igokea doživjela je četvrti ovosezonski poraz uzgubivši u Ljubljani od Olimpije 69-63. (TS)