ABA liga

Split bez Vujčića teško poražen u Beogradu

Košarkaši Splita doživjeli su težak poraz u 14. kolu regionalne ABA lige. Crvena zvezda ih je pred svojim navijačima svladala s 94-67…

Samo su prvu dionicu Splićani odradili dobro i riješili je u svoju korist s 21-16. No, u nastavku je sve bilo u znaku Beograđana koji su svaku od preostale tri četvrtine dobili s gotovo identičnim rezultatom (26-16, 26-15, 26-15).

Splićani su u Beograd otputovali bez lakše ozlijeđenih Nikole Vujčića i Vedrana Vukušića, pa ovako visok poraz u konačnici i ne čudi. Najbolji je u momčadi Mladena Erjavca s 12 koševa, pet skokova, šest asistencija i dvije ukradene lopte bio Srđan Subotić. Filip Kraljević se istaknuo s 12 poena i 11 uhvaćenih lopti. Zvezdu je s 13 koševa i šest skokova predvodio Boris Savović.

U srijedu svoju utakmicu 14. kola igra Zadar protiv Partizana, dok u četvrtak Cedevita dočekuje Budućnost, a Cibona gostuje kod MZT-a. (TS)