Izbili na vrh skupine

SP u košarci U17: Hezonja i društvo bolji i od Kanade

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 17 godina ostvarila je i drugu pobjedu u skupini B Svjetskog prvenstva koje se od 29. lipnja do 8. srpnja igra u Litvi...

Nakon što je na otvaranju prvenstva (petak) bila bolja od Argentine, Hrvatska je u subotu slavila protiv Kanade i to, barem rezultatski, vrlo uvjerljivo 66-53. Naime, nije bilo sve tako jednostavno kako konačan rezultat pokazuje.

Izabranici Ante Nazora sjajno su otvorili utakmicu, te su nakon prvih 10 minuta utakmice već imali +11 (20-9). Međutim, u drugoj četvrtini mladi Kanađani počeli su malo po malo smanjivati hrvatsku prednost, te se na poluvrijeme otišlo s +6 (28-22), uz svega osam koševa naše reprezentacije u 10 minuta.

Tijekom gotovo cijele treće četvrtine Hrvatska je imala prednost između četiri i osam poena, a onda je Kanada u posljednjih minutu i pol spustila na -3. Početkom posljednje dionice, točnije sedam i pol minuta prije kraja, Kanada dolazi do izjednačenja (43-43), ali onda kreće velika serija naših u kojoj su napravili 23-10.

Seriju su predvodili Josip Gulam, Marko Arapović i naš najbolji mladi igrač Mario Hezonja, koji je susret okončao s 21 poenom, 11 skokova, dvije ukradene lopte, ali i četiri izgubljene. Arapović je stavio 11 koševa i upisao 10 skokova, a Gulam devet poena i čak 12 skokova.

Upravo je igra pod koševima bila ključna za ovu pobjedu. Nadskakali smo Kanađane s 47-38, te ih uništili koševima iz reketa 32-14.

Ovom pobjedom Hrvatska je samostalno zasjela na vrh skupine B s dvije pobjede iz isto toliko utakmica. Pridružit joj se večeras može Španjolska koja igra protiv Argentine.

Sljedeću utakmicu naši mladi košarkaši igraju u nedjelju protiv Koreje. Podsjetimo četiri reprezentacije izborit će četvrtfinale prvenstva, a ovom je pobjedom Hrvatska napravila veliki korak ka tom cilju.

SP u košarci U17, 2. kolo:

Hrvatska - Kanada 66-53

Redoslijed: 1. Hrvatska 2-0, 2. Španjolska 1-0 (-1), 3. Kanada 1-1, 4. Litva 0-1 (-1), 5. Argentina 0-1 (-1), 6. Koreja 0-1 (-1)