Munjevita kontra Magica

VIDEO Hezonja prebrz za sve: Pogledajte ovo zakucavanje

U noći s petka na subotu nastupila su četvorica hrvatskih košarkaša u NBA ligi.

U noći s petka na subotu u NBA ligi odigrao je maksimalnih 15 utakmica, na parketu su bila i četvorica hrvatskih košarkaša, ali niti jedan nije ostvario značajniji učinak u porazima svojih momčadi.

Dario Šarić je u dresu Philadelphia 76-ersa postigao četiri poena uz sedam skokova i tri asistencije u 89:105 domaćem porazu od Chicago Bullsa, Bojan Bogdanović je ubacio osam koševa uz tri skoka i jednu asistenciju za Brooklyn Netse koji su izgubili sa 97:118 kod Indiana Pacersa, Mario Hezonja je sudjelovao s dva pogotka i jednim skokom u 91:94 domaćem porazu Orlando Magica od Washington Wizardsa, a Dragan Bender s tri koša i jednim skokom u domaćem 85:98 porazu od Minnesota Timberwolvesa.

Sixersi su držali kakav-takav rezultatski priključak s Bullsima samo tijekom prvog poluvremena, no u nastavku su gosti pobjegli čak i na 28 razlike. Jimmy Butler i Dwyane Wade predvodili su Bullse sa po 26 koševa, dok je najefikasniji u domaćem sastavu bio Ersan Ilyasova sa 14 ubačaja. Dario Šarić igrao je 22 minute i za četiri koša je potrošio šest lopti iz igre (šut za dva 1-6, slobodna bacanja 2-2). Imao je i sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu.

Philadelphia je sada pala na omjer pobjeda i poraza 4-12, dok je Chicago sa 10-6 na diobi drugog mjesta u Istočnoj konferenciji.

Netsi su izgubili šestu utakmicu zaredom, ovoga puta na gostovanju kod Pacersa koji su ih nadigrali sa 118:97 iako su igrali bez svog najboljeg strijelca Paula Georgea. Priliku Georgeovim izostankom je dobio i iskoristio Glenn Robinson III koji je predvodio domaće sa 20 ubačaja, dok je isti učinak u dresu gostiju imao Brook Lopez. Bogdanović je igrao 25 minuta te je za osam poena potrošio 10 lopti (šut za dva 1-5, trica 2-5) dodavši tri skoka i jednu asistenciju.

Brooklyn je pao na omjer 4-11, dok su Pacersi stigli nadomak 50-postotnog učinka sa 8-9.

Niz poraza na tri produžio je i Magic domaćim 91:94 neuspjehom protiv Wizardsa. U neizvjesnoj završnici najbolji igrač gostiju John Wall nije dopustio preokret, već je sa 26 koševa, 10 asistencija i sedam skokova odveo svoju momčad do tek pete ovosezonske pobjede. Uz njega dobar je kod gostiju bio Otto Porter sa 19 ubačaja. Kod domaćih istakli su se Serge Ibaka sa 19 poena i Nikola Vučević sa po 17 koševa i skokova. Hezonja je igrao osam minuta i postigao dva poena uz šut za dva 1-2 i jedan skok, dok Damjan Rudež nije igrao za Orlando.

Orlando je sada na omjeru 6-10, a Washington na 5-9.

Sunsi su sredinom treće četvrtine protiv Wolvesa imali 13 pogodaka prednosti (69:56), ali su na kraju izgubili sa 13 razlike (85:98). Gosti iz Minnesote odlično su odigrali završnu četvrtinu koju su dobili sa 31-10, a do pobjede su ih vodili Andrew Wiggins sa 25 poena i Karl-Anthony Towns sa 22 ubačaja i 10 skokova. Kod domaćih najbolji je bio Eric Bledsoe sa 23 poena i 10 asistencija, dok je Dragan Bender igrao sedam minuta za tri poena (šut za tricu 1-2,slobodna bacanja 0-2) i jedan skok.

Phoenix je s učinkom 5-12 na dnu skupine Pacific, dok je Minnesota sa 5-10 na dnu skupine Northwest.

Golden State Warriorsi sve više izgledaju kao stroj koji melje sve pred sobom kako se i očekivalo prije početka sezone, u petak su sa 109:85 kao gosti nadigrali Los Angeles Lakerse za svoju 10. pobjedu u nizu. Najbolji u novoj pobjedi Warriorsa bio je Kevin Durant sa 29 koševa i 9 asistencija, dok se kod domaćih istaknuo Jordan Clarkson sa 20 ubačaja. Ivica Zubac ponovno nije nastupio za Lakerse koji su sada na omjeru 8-9, dok su Warriorsi preuzeli vrh lige sa 14-2.

Prvaci Cleveland Cavaliersi na svom su terenu "razvalili" Dallas Maverickse sa 128:90 u jubilarnoj 1000. ligaškoj utakmici LeBrona Jamesa. Domaći su već u prvom poluvremenu imali i 40 razlike (68:28), a najveća im je prednost bila 45. James je jubilarac proslavio sa 19 poena, 11 asistencija i 5 skokova, a najefikasniji kod prvaka bili su Kevin Love sa 27 pogodaka i 10 skokova i Kyrie Irvig sa 25 ubačaja. Kod slabih Mavsa najefikasniji je bio Dirk Nowitzki sa 15 koševa.

Cavsi su na vrhu Istoka s omjerom 12-2, dok su Mavsi posljednji sastav Zapada i čitave lige sa 2-13.

Los Angeles Clipperrsi izgubili su primat u ligi 97:108 porazom na gostovanju kod Detroit Pistonsa. U posljednjih 12 minuta ušlo se u egalu, a tada je domaće ka pobjedi povukao Marcus Morris koji je 11 od svojih 17 koševa postigao upravo u četvrtoj četvrtini. Andre Drummond dodao je 16 poena i 10 skokova, a Kentavious Caldwell-Pope 16 pogodaka i 10 asistencija za Pistonse, dok Clippersima nije bilo dovoljno po 24 ubačaja Blakea Griffina i JJ Redicka.

Clippersi su ovim porazom pali na omjer 14-3, dok su Pistonsi na 8-9.

San Antonio Spursi ostali su neporaženi u gostima i nakon gostovanja u Bostonu gdje su nadigrali domaće Celticse sa 109:103. Za devetu gostujuću pobjedu Spursa, a osmu pobjedu zaredom uopće najzaslužniji su bili Kawhi Leonard sa 25 poena i 10 skokova i David Lee koji je s klupe dodao 15 koševa i 12 skokova. Celticsima nije bilo dovoljno 24 pogotka i 8 asistencija Isasiaha Thomasa.

San Antonio je sada na omjeru 13-3, a Boston na 9-7.

Još jednu monstruoznu utakmicu odigrao je Russell Westbrook koji je u 132-129 pobjedu Oklahoma City Thundera na gostovanju kod Denver Nuggetsa izborenu u produžetku ugradio "triple-double" učinak od 36 koševa, 18 asistencija i 12 skokova. Kod domaćih, koji su nešto više od tri minute prije kraja imali 10 razlike (114-104), ali nisu znali sačuvati prednost, najbolji je bio Wilson Chandler sa 32 koša i 11 skokova.

"Triple-double" ostvario je i James Harden sa 23 koša, te po 10 skokova i asistencija u 117-104 gostujućoj pobjedi Houston Rocketsa kod Sacramento Kingsa.