Bolji i od prvaka!

CSKA srušio Panathinaikos, Andrić dobar u pobjedi Galatasaraya!

Moskovski CSKA zadržao je nepobjedivost u ovosezonskom izdanju Eurolige...

U 9. kolu skupine B ruski je klub pred svojim navijačima srušio aktualnog europskog prvaka Panathinaikos s 91-75.

Obje su momčadi i prije ovog kola osigurale prolaz u Top 16, tako da moskovski dvoboj nije imao pravi natjecateljski značaj. Istina, Panathinaikos je u teoriji mogao do prvog mjesta u skupini, na poluvremenu je čak i vodio 49-47, ali CSKA je u trećoj četvrtini briljirao i otvorio si put ka devetoj pobjedi.

Nenad Krstić je sa 17 koševa i 12 skokova bio prvo ime kod Moskovljana, a odlično ga je pratio i Viktor Hrjapa sa 16 poena, sedam skokova i četiri asistencije. Ian Vougioukas je sa 17 koševa bio najefikasniji kod Grka.

Kasnije večeras u ovoj skupini hrvatski prvak Zagreb CO dočekuje španjolsku Unicaju.

Košarkaši turskog Galatasaraya su se pak pobjedom nad slovenskom Union Olimpijom 80-59 plasirali u Top 16, kolo prije kraja grupne faze natjecanja.

Hrvatski reprezentativac Lukša Andrić odigrao je vrlo dobru ulogu u pobjedi svoje momčadi koja je utakmicu prelomila tek u nastavku. Andrić je za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu ubacio 11 poena (5-8 šut za dva poena i 1-2 s crte slobodnog bacanja) i imao pet skokova. Turskog viceprvaka do pobjede je sa 16 poena predvodio Slovenac Jaka Lakovič koji je imao stopostotan šut cijelu večer (1-1 za dva poena, 4-4 za tricu i 2-2 s crte slobodnog bacanja).

Slovensku je momčad koja je u "raspadnom" stanju, te je igrala s paktički tek sedam igrača u rotaciji, predvodio Amerikanac Deon Thompson s 21 poenom.

Galatasaray je ovom pobjedom došao do omjera pobjeda i poraza 4-5 što mu garantira siguran plasman u Top 16 s obzirom da prvi pratitelj za to posljednje mjesto, poljski Prokom, "debelo" zaostaje s omjerom 1-7. Momčad Lukše Andrića u zadnjem kolu skupine gostuje kod španjolskog prvaka Barcelone.