Lov traje i dalje

Sjajni Bogdanović odveo Indianu do pobjede, šok za aktualne prvake!

Pacersi su trenutno petoplasirani na Istoku, ali ne zaostaju puno za trećim Clevelandom i četvrtom Philadelphijom.

Bojan Bogdanović u prodoru pored Miloša Teodosića (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac Indiana Pacersa koji su sinoć sa 109:104 svladali Los Angeles Clipperse.

Bogdanović je u 33 minute na terenu zabio 28 koševa (šut iz igre 12/18, trice 3/6) i upisao pet skokova i tri asistencije. Victor Oladipo je dodao 18 koševa, a Taddeus Young 16.

Kod Clippersa najbolji je bio Lou Williams sa 27 poena i deset asistencija. Harris je ubacio 18 koševa, a Jordan 14 i 11 skokova.

Nakon ove pobjede Indiani (42-31) je potrebna još jedna ili poraz Pistonsa da osigural nastup u doigravanju. To se može dogoditi već u subotu ako Detroit izgubi od Chicago Bullsa, a ako ne, onda Pacersi mogu sami riješiti stvar pobjedom nad Miamijem u nedjelju na svom terenu.

Treća momčad Istoka Cleveland Cavaliersi nisu imali puno problema sa zadnjim na Zapadu Phoenix Sunsima koje su svladali sa 120:95. Cavaliers su imali prednost od 17 koševa na poluvremenu koju nisu ispuštali do kraja.

LeBron James je bio najučinkovitiji igrač utakmice sa 27 koševa, šest skokova i devet asistencija, a
Kevin Love je dodao 20 koševa. Ante Žižić je odigrao pet minuta za Cavse i zabio četiri koša (šut iz igre 2/2) te tome dodao dva skoka.

Sunse su predvodili Troy Daniels sa 20 i Marquese Chriss sa 19 koševa. Dragan Bender je u 28 minuta upisao dva koša (šut iz igre 1/4, trice 0/3), tri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Stephen Curry se vratio i ponovno ozlijedio

Golden State Warriorsi su sa 106:94 bili bolji od Atlanta Hawksa, no ova pobjeda će im ostaviti gorak okus jer je Stephen Curry, koji se upravo oporavio od ozljede gležnja, ozlijedio koljeno u sudaru sa suigračem JaValeom McGeejem u trećoj četvrtini.

Prve su pretrage pokazle da je Curry istegnuo lijevi medijalni kolateralni ligament.

Do ozljede je Curry, koji je zbog ozljede gležnja propustio šest utakmica, zabio 29 koševa, a Nick Young je dodao 24.