osam poena u minuti

VIDEO Europa ima svog Curryja: Sa svoje polovice u 1.3 sekunde za pobjedu

Košarkaši Real Madrida na čudesan su način stigli do pobjede na gostovanju kod lidera prvenstva...

Europa, točnije europski prvak madridski Real, ima svog Stephena Curryja. Njegovo ime je Sergio Llull i čini se da je veliki obožavatelj trenutno najboljeg košarkaša na svijetu. Naime, on je u pobjedi Reala na gostovanju kod lidera španjolskog prvenstva Valencije zabio tricu sa svoje polovice za pobjedu, odnosno ukupno je u posljednjoj minuti ubacio osam poena i praktički sam pobijedio Valenciju.

Domaćin je vodio cijelu utakmicu, a u posljednju je dionicu ušao s devet koševa prednosti. Kod rezultata 92:92 Valencia je ubacila 1.3 sekunde prije kraja za prednost, a Real je u tom trenutku bio bez prava na minutu odmora. Lopta je dodana Llullu, koji je došao na polovicu svoje polovice i šutnuo. Lopta je bez diranja obruča ili table prošla kroz mrežicu i istovremeno su nastali ludnica i nevjerica.

Real je tako postao tek druga momčad koja je ove sezone slavila u Valenciji, te je vodećem sastavu Endesa lige nanio tek drugi poraz u sezoni.