Katastrofa Zagreba

Senzacija u Trnskom: Split pregazio favoriziranog prvaka!

Nakon što su jedva pobijedili Zabok, košarkaši Zagreba u Trnskom su doživjeli katastrofu izgubivši od Splita rezultatom 106-78...

U trećoj utakmici A-1 Lige prvaka košarkaši Zagreba u Trnskom su ugostili Split, a žuti su na kraju slavili s ogromnih 106:78! Najbolji kod gostiju bili su Babić s 23, te Dijan i Mimica s po 16 koševa, dok je Nikola Vujčić dodao 14.

U bolnom porazu kod 'mrava' je najbolji bio Mašić s 37 koševa, a Mulaomerović je ubacio 15.

Već do poluvremena momčad s Grupa napravila je 40 koševa prednosti! Naime, rezultat nakon prvog dijela bio je 69:29 u korist Splićana, dok su nakon prve četvrtine imali 39:15.

Podsjetimo, mravi su igrali bez ključnog igrača Marija Kasuna kojem je dijagnosticirana stres-fraktura potkoljenice desne noge, ali i kronična upala tetiva.

Momčad trenera Vladimira Androića nije imala najbolji start domaćeg prvenstva. U prošlom kolu mučili su se sa Zabokom i tek u produžecima slavili 100:99, a u prvoj utakmici pobijedili su šibenski Jolly 112:75. (Agencija VLM)